Архів
Вівторок,
5 вересня 2017 року

№ 69 (19514)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Нацбезпека понад усе

ДАНІЯ. Уряд ініціював зміни до законопроекту про континентальний шельф королівства.

Докладніше...
Народний гнів проти адмінресурсу

У КЕНІЇ анульовано результати президентських виборів.

Докладніше...
Дипломатичний скандал

У США припинили роботу три російські дипломатичні відомства.

Докладніше...
Нове обличчя Європи

НІМЕЧЧИНА. Канцлер Ангела Меркель заявила, що іслам тепер є «частиною ФРН».

Докладніше...
Спритний дух-2017

У ГРУЗІЇ розпочались міжнародні військові навчання НАТО.

Докладніше...
Виклик усьому світу

ПІВНІЧНА КОРЕЯ офіційно повідомила про випробування водневої бомби.

Докладніше...
Вимагають більших зарплат

ЧЕХІЯ. У Празі відбулась акція протесту освітян.

Докладніше...
Напруженість наростає

М’ЯНМА. З новою силою спалахнули збройні сутички між урядовою армією та повстанцями.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З приводу

Судді електричками не їздять

Віталій НАЗАРЕНКО.

Чернігівська область.

КОЛЕГІЯ суддів Апеляційного суду Чернігівської області вирішила: пасажири залізничної станції «Ніжин» мають переходити колії виключно наземним переходом, тобто мостом! Високоповажні представники Феміди одним розчерком пера знівелювали кількарічну боротьбу громадських активістів за право перебиратися через колії по землі, скасувавши попереднє рішення Ніжинського міськрайонного суду. Відтак ніжинський суддя Володимир Олійник виявився ближчим до народу, аніж трійка чернігівських суддів, котрі, найімовірніше, якщо і бачили станцію «Ніжин», то тільки з вікна власних іномарок.

Про історію із залізничним переходом на станції «Ніжин» газета вже розповідала. Після масштабної реконструкції колій на Ніжинському вокзалі наземний перехід через них закрили. Тепер, щоб потрапити на чернігівську платформу, люди змушені підніматися на високий міст. А це дуже незручно, особливо пасажирам із дітьми, з багажем. Що вже казати про пенсіонерів, котрі дістаються електричкою своїх дач неподалік Ніжина. Врожай допомагає багатьом із них у прямому сенсі виживати. Проте піднятись із сумками на висоту майже 15 метрів людині поважного віку не під силу.

Тягар боротьби за права пасажирів взяв на себе інвалід ІІ групи Олександр Богдан. Пенсіонер узявся захищати право українських громадян на вільне пересування. Сам на сам проти цілої системи — армії чиновників та досвідчених юристів залізничного монополіста! Кілька років боротьби у судах та акцій прямої дії увінчалися маленькою перемогою. Наприкінці травня Ніжинський міськрайонний суд задовольнив позов Олександра Богдана та зобов’язав ПАТ «Укрзалізниця» відкрити наземний перехід. Окрім цього, суддя Ніжинського міськрайонного суду Володимир Олійник у своєму рішенні постановив: «Укрзалізниця» має облаштувати пішохідний міст ескалаторами для спуску та підйому пасажирів і виплатити Олександрові Богдану 5 тисяч гривень моральної шкоди. Три крапки, бо крапку в цій справі, вочевидь, буде поставлено ще не скоро.

Монополіст оскаржив рішення суду першої інстанції, подавши апеляцію до Апеляційного суду Чернігівської області.

Після палких промов позивача суд у складі головуючого Кузюри Л. В., суддів Скрипки А. А. та Страшного М. М. прийняв протилежне попередньому рішення. Коротко кажучи, Ніжин втратив право на «людський» перехід до платформ, а Товариству «Укрзалізниця» пролонгували право катувати пасажирів, змушуючи їх пересуватися між коліями кількадесятметровим мостом.

Зрозуміло, що у так звану реконструкцію станції за Януковича було вкладено не один мільйон гривень, а керівництво станції аргументувало зведення паркану — клітки між платформами — турботою про безпеку пасажирів. Але хіба дірки, які люди зробили у тих парканах, аби тільки не йти на міст, сприяють безпеці?

Небайдужий пенсіонер не збирається складати рук і має намір подати касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду. Більше того, активісти закликають громадськість не мовчати, коли Вища кваліфікаційна комісія суддів оцінюватиме кандидатів на суддівські посади, адже рішення, ухвалені не в інтересах громади, є злочином. Щонайменше, моральним.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Хроніка знецінення
Читати
До мільйонів поки що не дійде
Читати
Країні потрібні робітники
Читати
З ким торгуємо
Читати
Просто так не потрапиш
Читати
Проблеми з пенітенціарною системою
Читати
Допомога з Далекого Сходу
Читати
Обрали Україну
Читати
Євроажіотаж
Читати
Заручників побільшало
Читати





— А цей план прийнято в цілому чи тільки за основу?!

Мал. В. Солонька.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове