Архів
Середа,
23 серпня 2017 року

№ 66 (19511)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Підстилка для птиці

ГОСПОДАРІ влітку мають потурбуватися про підстилку для пташника, аби птиці було тепло та сухо взимку.

Для цього заготовляють тирсу, стружку, солом’яну січку, подрібнене кукурудзиння, сухе опале листя, соняшникове лушпиння тощо. Підстилка має бути сухою, без запаху цвілі.

Дехто використовує як «простирадло» для домашньої живності торф. Однак чистий торф у сухому середовищі утворює багато пилу, а за підвищеної вологості забруднює птицю. Цей матеріал має гарну вологоємність, і тому його краще використовувати у суміші з іншими матеріалами. Зазвичай підстилку з торфу птахівники насипають пізно восени товстим шаром один раз або за кілька прийомів, а пізніше у міру зволоження додають свіжий.

На зиму шар підстилки збільшують на 20 см, а влітку, навпаки, зменшують до 5-10 см.

Версія для друку          До списку статтей

ТРОХИ клопітна, але практично незатратна справа — виростити персик із кісточки. Одне застереження при цьому — плоди потрібно брати не із супермаркету, бо там вони із заморських країв, а рідні, з дерева, облюбованого у сусіда чи принаймні у вашому районі. Чому б не спробувати? А ми подамо докладну агротехніку. Перший урожай зазвичай одержують через три-чотири роки.

Поповнився пташиний двір: гелгоче і сокоче підрослий молодняк курей, качок, гусей... Яку птицю найкраще залишити на плем’я? Як правильно провести добір півників, качок і качурів, індиків — про всі характеристики гарного, здорового пернатого поголів’я поведемо мову в одному з матеріалів наступного куточка. А також — як утворити нормальний пташиний «гарем», тобто скомплектувати стадо так, щоб одержувати міцне потомство.

Нині по селах навіть у центральних та північних регіонах можна побачити теплиці й теплички, адже люди сповна оцінили можливість отримання ранніх редиски, огірків та інших овочів і зелені. Тому читачам стане в пригоді стаття, присвячена оздоровленню захищеного ґрунту нехімічними методами.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове