Архів
П’ятниця,
18 серпня 2017 року

№ 64 (19509)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Вільха та лопух проти шкідників

ГУСІНЬ капустяного білана не терпить настою із листя лопуха. Відро наповнюють подрібненим листям на третину і доверху заливають водою. Через три дні настій проціджують і обприскують капусту. Процедуру повторюють щотижня до повного зникнення шкідника.

Слимаки, навпаки, люблять лопух. Це й слід використати як принаду. Після того як шкідники заповзуть на лопухове листя, їх легко зібрати та згодувати домашній птиці.

Якщо ж на грядках господарює капустянка, стане в пригоді вільха. Гілочки її потрібно встромити на відстані 2 м одна від одної по всьому городу.

Версія для друку          До списку статтей

КОРИСТЬ чорниці дикорослої безсумнівна, але майже не відстає від неї культурна родичка — чорниця садова. Саме пора висадити її на обійсті. Приживається вона не дуже легко, але, доклавши зусиль, за три-чотири роки матимете перші плоди. Наші рекомендації, сподіваємось, допоможуть вам у вирощуванні диво-ягоди. Втім, насамперед необхідно придбати виведені у розсадниках сорти. Кущики чорниці, привезені з лісу, на ділянці рости не будуть, як не старайся.

На базарі від покупців часто можна почути нарікання на дорожнечу молока і молочних продуктів. А сільські господині у відповідь: «Де ж тієї трави та сіна набратися? Скоро й корови доведеться збутися». Справді, годівля домашньої живності нині є великою проблемою і через спекотні літа, і через брак пасовищ. Треба шукати вихід, і він полягає у вирощуванні на власному полі високоврожайних кормових культур. Яких саме, підкажемо, і взагалі поговоримо про те, що покласти в годівниці.

Ази підготовки картоплі до зимового зберігання нагадаємо городникам. Тільки дотримання правил трьох періодів, застосовуваних до бульб, збереже наш другий хліб із мінімальними втратами і дасть змогу смакувати непророслою картоплею і навесні. Отож які найефективніші способи і умови тримання у сховищах картоплі?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове