Архів
П’ятниця,
11 серпня 2017 року

№ 62 (19507)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Чому не повні грона на калині?

ТРАПЛЯЄТЬСЯ, калина пишно цвіте, а в гронах зав’язується лише 5-10 ягід. Можливо, вона росте на непідходящому ґрунті чи отримує мало живлення. Нагадаємо ази агротехніки цієї культури.

Калина звичайна із сімейства жимолостевих частіше зустрічається у формі чагарнику, рідше — у вигляді дерева заввишки близько 5 м. Дуже красива вона в травні-червні, під час цвітіння, коли весь кущ вкритий рясними білими або біло-рожевими квітками.

На присадибних ділянках калина добре росте на освітлених місцях з нейтральним або слабокислим ґрунтом. Не любить ґрунти торф’яні, піщані й підзолисті. На бідній землі цвіте і плодоносить погано. В цьому разі деревце підживлюють компостом, торфом, перегноєм.

Садити калину можна і навесні, й восени. Посадкову яму треба викопати розміром 40х50 см зав­глибшки близько 40-50 см.

Для поліпшення ґрунту за місяць до садіння його збагачують торфом і фосфорно-калійними добривами. Гній краще не використовувати для уникнення забур’янення.

Ґрунтова суміш повинна складатися з органічних (верхньої землі з ями, торфу, перегною) і мінеральних (близько 3 столових ложок сечовини і склянка попелу або доломітового борошна) добрив. Попіл треба вносити таким чином, щоб не потрапляв на коріння.

Саджанець поміщають у центр ями і присипають, аби лише коренева шийка була заглиблена не більш як на 5 см.

Після посадки навколо пристовбурного кола роблять лунку і поливають рослину. Далі ґрунт замульчовують тирсою або торфом.

Плодоносити калина починає на п’ятому-шостому році, причому з віком врожай ягід збільшується.

Гілки калини за сезон відростають на 40 см і більше.

Обрізку рекомендується проводити навесні. При цьому обов’язково формують крону, видаляють непотрібні й хворі пагони.

Для дорослих рослин не зайвою буде омолоджувальна обрізка. Зазвичай таку процедуру проводять через 6 років після садіння. Вирізають старі пагони при землі, залишаючи близько 15 основних гілок.

Слабкий, майже не квітуючий кущ урятує обрізка на висоту близько 20 см від поверхні землі.

Якщо калина належить до плодових сортів, то доцільно формувати кущ з п’ятьма-сімома скелетними гілками, решту видаляють.

Найчастіше калину атакує попелиця, якої можна позбутися, обприскуючи дерево відваром тютюну і зеленого мила, розчин 40 г на 10 л води.

Версія для друку          До списку статтей

УСІ власники суничних грядок знають, що оптимальні терміни висаджування розеток цієї культури на постійне місце — це серпень і перша половина вересня. Але останніми роками на заваді стає спека: і розетки погано наростають, і пересаджувати садивний матеріал ризиковано... Що робити? Вихід є — придбати пластикові стаканчики і спробувати отримати розсаду із закритою кореневою системою. Наші рекомендації стосуватимуться того, як це зробити. Особливо доцільно застосовувати спосіб при розмноженні нових дорогих сортів, коли маточного матеріалу обмаль.

Якщо ваш перець окупувала попелиця, ще є час порятувати плоди, що в центральних і північних районах ще тільки починають достигати. В основному поведемо мову про народні методи захисту, адже до «хімії» в цю пору треба вдаватись лише в крайньому разі.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове