Архів
П’ятниця,
30 червня 2017 року

№ 50 (19495)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Чому капуста «безголова»

Усе частіше в листах люди нарікають на ситуацію, що буряки викинули квітконоси, або капуста не зав’язала головку і також зацвіла, на грядці моркви частенько можна побачити квітучий зонтик... Чому таке трапляється і як бути?

ПРО БУРЯКИ ми вже писали. Втім, коротко нагадаємо, що цвісти буряки можуть, коли надто рано були висіяні у холодний ґрунт (оптимальна температура — 8-100С). Друга причина — недоброякісне насіння, зібране з буряків, на які «напала цвітуха».

З капустою ситуація дещо інша. Її розсада особливо чутлива до зниження температури. Скажімо, якщо вночі вона опускається до 2-80С, то переважна частина рослин не зав’яже головок, а викине стрілку. Втім, стрілкування спричинює і підвищена температура ґрунту та повітря. За таких умов головка не зав’яжеться, особливо на пізніх сортах.

Щодо моркви, то стрілки також свідчать про недоброякісне насіння. На таких грядках частенько можна викопати білі або світло-жовті коренеплоди. Це результат перезапилення культурних сортів з дикою морквою, яка росла поблизу насінницьких площ.

З рослин, що зацвіли на городі, не варто збирати насіння — нічого хорошого не виросте. Виполіть їх ще до того, як утворяться стручки і зонтики.

Версія для друку          До списку статтей

ПЕВНО, що в кожному селі є людина, про яку можна сказати, що Господь відміряв йому талантів щедрою рукою. Такий гість завітає наступного разу до нашого куточка. Микола Яковчук не уявляє свого життя без краси, тому на своїй невеликій ділянці сотворив справжнє диво, заквітчавши її не лише традиційними півоніями, бузком та чорнобривцями, а й чебрецем, звіробоєм, лепешняком... Та й по господарству вдатний, за що б не взявся. Якби в кожного з нас було таке ставлення до найменшої рослинки й деревця, бажання всьому давати лад, от би погарнішала наша земля.

Прийшла спека, а з нею проблема — надокучають комарі. Порадимо, як позбутися кровососів у будинку та чим обробляти шкіру, коли йдете на річку, в ліс, де їх особливо багато.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове