Розлучення по-каталонськи

ІСПАНІЯ. Каталонія вирішила провести 1 жовтня референдум про незалежність.

• Шкіряний м’яч

Перший футбольний Олімп

МИНУЛОЇ осені стартував черговий сезон Всеукраїнського дитячого футбольного турніру «Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola». Сотні команд (11-14-річні футболісти) в усіх куточках України розпочали нелегкий шлях до свого першого футбольного Олімпу. І тільки найсильніші, найспритніші, найталановитіші юні спортсмени пробилися до головного фіналу. З 5 по 12 червня міста Кременчук (Полтавська область), Вишневе (Київська) та Івано-Франківськ стали на кілька днів столицями всеукраїнських змагань «Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola» трьох вікових категорій (U-11, U-12, U-13).

Кременчук. Позмагатися за чемпіонський титул до цього придніпровського міста приїхали 11-літні футболісти з Чернівців, Вінниці, Харкова, Києва, Бердянська, Тернополя, Олександрії. У боротьбі за кубок брали участь і господарі змагань. Матчі відбувалися у двох групах. Переможці — команди ЗОШ-15 (м. Харків) і ЗОШ-29 (м. Тернопіль). Саме вони і розіграли головний приз. Другими у своїх підгрупах фінішували школярі з олександрійського Колегіуму та чернівецької ЗОШ-27, які й стали бронзовими призерами, обігравши у напруженому поєдинку олександрійців із рахунком 1:0. А ось у «золотому» матчі домінувала харківська команда. Уже до перерви харківські хлопці вигравали з рахунком 3:0. Після перерви вони довели зустріч до логічного завершення на свою користь — 4:0.

Івано-Франківськ. За нагороди змагалося вісім найсильніших шкільних команд України серед юнаків 2005 року народження: ЗОШ № 10 (м. Івано-Франківськ), ЗОШ № 73 (м. Львів), НВК № 10 (м. Бердичів, Житомирська область), ЗОШ № 301 (м. Київ), ЗОШ № 20 (м. Харків), ЗОШ № 11 (м. Бердянськ, Запорізька область), НВК № 26 (м. Рівне) та ЗОШ № 2 (м. Володимир-Волинський, Волинська область).

Юні футболісти ЗОШ №73 (м. Львів) стали переможцями Всеукраїнських фінальних змагань «Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola» (U-13). Вони зуміли здолати непоступливих і технічних харків’ян — 1:0.

У матчі за 3-тє місце зустрічалися господарі турніру іванофранківці та рівняни. Основний час матчу завершився внічию — 0:0. А в серії післяматчевих пенальті з рахунком 4:3 перемогли учні НВК № 26 міста Рівне.

Вишневе. На Центральному стадіоні упродовж трьох днів 13-літні юні таланти демонстрували футбол найвищого ґатунку. Вінчав турнір фінальний поєдинок, в якому зустрілися команди Закарпаття та Сум. Юні футболісти ЗОШ смт Перечин стали переможцями Всеукраїнських фінальних змагань «Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola». У видовищному поєдинку вони зуміли здолати технічних сумчан — 2:0. На перерву команди пішли без забитих м’ячів, тому все вирішилося у другому таймі завдяки двом голам Валентина Цмура.

Зустріч між командами ЗОШ № 2 з Нової Каховки та ЗОШ № 4 з Нетішина визначила володарів бронзових медалей. Ними стали футболісти з міста енергетиків Хмельницької області — «сухі» 5:0 не залишили сумнівів у перевазі нетішинців над представниками Херсонщини.

Після змагань на Центральному міському стадіоні Вишневого відбулася церемонія нагородження. Юних футболістів, їхніх батьків, тренерів та вболівальників тепло привітали із завершенням змагань перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України Олександр Каденко, перший віце-президент Федерації футболу України Вадим Костюченко.

«Шкіряний м’яч — Кубок Coca-Cola» вже не вперше завітав до Вишневого. Традиційно всім учасникам змагань припала до вподоби затишна та гостинна атмосфера стадіону, розташованого в центрі міста. Допомогу в організації змагань надали міський голова Вишневого Ілля Діков, Федерація футболу України, Комітет із фізичного виховання та спорту МОН України, спортивні освітяни України. Величезна вдячність за підтримку фаховій команді мецената і справжнього українця Федора Івановича Шпига.

Фінішує сезон-2016-2017 наприкінці серпня в Сумах, де змагатиметься старша вікова група (U-14). Отже, свято «Шкіряного м’яча» триває!

На фото автора: юні футболісти з смт Перечин Закарпатської області.