АФГАНІСТАН. На півночі країни бойовики з руху «Талібан» здійснили зухвалу акцію на військовій базі.

ІЗРАЇЛЬ п’яту добу атакує сили Башара Асада на півдні Сирії.

РОСІЯ вийшла на третє місце у світі за витратами на військову сферу.

КАНАДА може посилити санк-ції проти Росії.

Шантаж по-європейськи

СЕРБІЯ обурилася через заяву Албанії про можливе об’єднання з Косово.

Калейдоскоп перемог

Спортивна гімнастика. Вихованець Київського національного університету фізичного виховання та спорту Олег Верняєв відтепер є дворазовим чемпіоном Європи зі спортивної гімнастики у багатоборстві. Своє перше континентальне «золото» український гімнаст здобув у французькому Монпельє-2015, а днями у румунському Клужі повторив успіх. Олег вдало виступив на всіх снарядах і, набравши у підсумку 85,866 бала, зайняв першу сходинку п’єдесталу. Крім того, Верняєв завоював бронзову медаль з опорного стрибка (14,649) і захистив титул чемпіона Європи на паралельних брусах — 15,466 бала. Це вже його третя золота медаль на паралельних брусах. Раніше він виграв «золото» в Софії-2014 і в Монпельє-2015.

Ще один представник України Ігор Радівілов виборов бронзову медаль із вправ на кільцях (15,003).

Дзюдо. 16-річна київська школярка Дарина Білодід на чемпіонаті Європи з дзюдо серед дорослих у Варшаві стала володаркою золотої медалі. На татамі «Торвар Арени» вихованка столичного клубу «Юний спартаківець» у ваговій категорії до 48 кілограмів провела чотири поєдинки і в трьох із них перемагала в додатковий час. У першому українка боролася з росіянкою Марією Персидською, а в другому — із сербкою Міліцею Ніколіч (перший номер європейського рейтингу). У півфіналі Дарина виграла у дворазової чемпіонки Європи, бронзової призерки Олімпіади в Лондоні, 30-річної угорки Єви Черновицкі. Результат цього поєдинку вирішив кидок через стегно на шостій хвилині, який відкрив Дарині дорогу до фіналу.

У вирішальному поєдинку талановитій українській дзюдоїстці протистояла бронзова призерка I Європейських ігор у Баку росіянка Ірина Долгова. Основний час переможця не виявив. Але в «голден скорі» все вирішила передня підніжка нашої спортсменки. Таким чином Дарина Білодід принесла перше «золото» збірній України.

Нагадаємо, торік київська школярка (в жовтні їй виповниться тільки 17) виграла молодіжний чемпіонат Європи. А напередодні континентальної першості у Варшаві юна талановита спортсменка перемогла на престижному турнірі в Чехії. Тренують Дарину батьки — Світлана Кузнецова і Геннадій Білодід (в минулому призер чемпіонатів світу і Європи з дзюдо).

Футбол. Прем’єр-ліга України. Сезон-2016-2017. Двадцять шостий тур.

«Зоря» — «Чорноморець» — 1:2

(Рафаель, 51, пен., — Коркішко, 15, 57, пен.)

ФК «Олександрія» — «Олімпік» — 1:0

(Полярус, 48)

«Дніпро» — «Ворскла» — 2:0

(Кочергін, 15, Довбик, 54)

Після переможного гола Феррейри «Шахтар» збільшив перевагу над «Динамо» до 14 очок. А до завершення чемпіонату залишається шість турів. Як на мене, за два тижні гірники можуть офіційно оформити чергове чемпіонство. А команді Реброва залишається сподіватися покласти «срібло» у Кубок України, де, швидше за все, у фіналі буде чергове протистояння із донеччанами.

Становище команд: «Шахтар» — 69, «Динамо» — 55, «Зоря» — 41, ФК «Олександрія», «Чорноморець» — по 37, «Олімпік» — 35, «Сталь» — 31, «Ворскла» — 28, «Зірка» — 26, «Карпати» — 21, «Дніпро» — 15, «Волинь» — 13.