Архів
П’ятниця,
3 лютого 2017 року

№ 9 (19454)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
До 44 тисяч — іще не хабар

РУМУНІЯ. У Бухаресті відбувся 10-тисячний протест через амністію чиновників-корупціонерів.

Докладніше...
Розлучення по-американськи

США. Штат Каліфорнія розпочав офіційну кампанію за відокремлення від країни.

Докладніше...
Виклик усьому світові

ІРАН випробував балістичну ракету середньої дальності.

Докладніше...
Три човни проти фрегата

ЄМЕН. Повстанці-хусити підбили військовий патрульний корабель Саудівської Аравії.

Докладніше...
Релігійна нетерпимість

КАНАДА. Підозрюваний у стрілянині, вчиненій у мечеті міста Квебек, — ультраправий націоналіст.

Докладніше...
Демографічний бум

У КИТАЇ — рекордне зростання народжуваності.

Докладніше...
Вічне протистояння

ІЗРАЇЛЬ. Силовики почали примусову евакуацію поселення Амона.

Докладніше...
Під забороною — зубри і ведмеді

НІДЕРЛАНДИ вилучили зубрів і ведмедів зі списку… домашніх тварин.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Позиція

Земля має належати українцям. I тільки їм!

Валентина РАКОВИЧ.

«Ми не завершимо ефективно земельну реформу доти, доки не досягнемо консенсусу в суспільстві з цього питання», — наголосив голова Аграрної партії Віталій Скоцик на зустрічі з журналістами наприкінці минулого тижня.

ЗЕМЕЛЬНЕ питання останнім часом стало предметом загальнонаціональної дискусії.

Утім, необхідність реформування земельних відносин в Україні була визнана ще на початку 90-х років минулого століття. Вже 2004-го понад 6,8 млн громадян нашої держави отримали сертифікати про право на земельну частку (пай) і понад половина з них реалізували це право — їм виділили земельні ділянки в натурі.

У ході реформи були вдосконалені економічні механізми врегулювання земельних відносин, подальшого розвитку набула нормативна й експертна оцінка земель сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення і земель населених пунктів, почав формуватися відповідний ринок. Проте кінцева мета — економічно ефективне та екологічно безпечне використання українських земель — ще не досягнута.

Досі не доопрацьована земельна реформа, не врегульоване відповідне законодавство. Взагалі немає прозорості в цих питаннях. Відтак існує реальна загроза, що внаслідок запровадження вільного ринку землі за короткий час більшість ділянок приберуть до рук кілька олігархів. Тому необхідно зробити вирішальні, можливо, найважчі й найвагоміші кроки перед упровадженням обігу земель як основи для зміцнення національної економіки.

Земельне питання, за словами економіста, лідера Аграрної партії Віталія Скоцика, не є питанням «купи — продай», не є питанням виключно національних інтересів. Українське земельне питання — це питання світових ресурсів.

«Згідно з прогнозом ООН, упродовж найближчих чотирьох років попит на харчові продукти зросте на 64%, — каже В. Скоцик. — Де у світі ті відсотки «наганяти», на яких ресурсах, якщо не тут, в Україні? Сьогодні зовнішній світ цілеспрямовано йде до того, щоб привласнити національні ресурси. В Україні вистачає магнатів, які разом із великими міжнародними гравцями можуть скупити українську землю. Якщо ж в українського народу заберуть землю, він не матиме майбутнього у своїй країні навіть у ролі наймита».

Аграрна партія активно і успішно протистоїть поквапним спробам за будь-яку ціну запровадити ринок землі. Зрештою Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року.

«Мораторій накладено на рік, — зауважив В. Скоцик, — а земельну реформу ми проводимо 26 років поспіль. Ми відстоювали мораторій не заради самого мораторію. Ми відстоювали його для того, щоб протягом 2017-го ухвалити весь пакет земельного законодавства і розробити справжню дорожню карту для подальших необхідних дій».

На думку лідера партії, на сьогодні ми, українці, поки що маємо можливість визначити все так, як вважаємо за потрібне. І від того, як ми сформулюємо це питання, буде залежати наше майбутнє.

Відомий політик нагадав, що експертна група при Аграрній партії розробляє цілий комплекс законів, які гарантуватимуть захист і раціональне використання головного національного багатства. Зокрема, йдеться про те, що власниками землі мають бути тільки громадяни України!

Слід законодавчо обмежити площу ділянки, яка може перебувати у власності або оренді в одного власника. Мають бути створені Земельний банк, основне завдання якого — збереження масивів та родючості землі, а також єдиний відкритий реєстр її власників.

«Повний пакет земельного законодавства ми оприлюднимо для громадськості й Верховної Ради та Кабінету міністрів цього року, — заявив Віталій Скоцик. — А от так звану віхову стратегію оголосимо орієнтовно вже у березні. Наразі з цією метою ми проводимо земельні форуми у містечках та райцентрах, де збираємо власників паїв, сільську інтелігенцію, яка не отримала їх, тих, хто проживає на території державних сільськогосподарських підприємств, ведемо дискусії. Відтак вдосконалюємо законодавство, над яким працюємо. Земельні форуми відбудуться 10 лютого в Харкові, де буде охоплено всі області Східного регіону, 23 лютого — в Кропивницькому, куди з’їдуться представники південних областей, 3 березня — у місті Львові, 21 березня — в Полтаві та завершальний — 24 березня у місті Києві, де візьмуть участь Центральні регіони. Ми ефективно не завершимо земельну реформу доти, доки не досягнемо повного консенсусу в суспільстві з цього питання».

«Зізнаюся, коли в Тернополі розпочалися перші аграрні форуми, я був переконаний у тому, що земельну реформу треба проводити, і якомога швидше, — розмірковує Віталій Скоцик. — Але коли ми доїхали до Одеси, я докорінно змінив свою думку. Так, юридично все правильно, законодавчо — теж. Проте з погляду народу, нації, моралі — категорично неправильно! Треба пам’ятати, що цілі покоління трудилися на цій землі, дбали про її родючість, боронили її… Хіба ж вони ставилися до неї як до товару? Ні. Тому, щоб рухатися вперед у цьому насущному і надчутливому для народу питанні, треба зробити багато кроків, які б унеможливили ризики. А також досягти консенсусу, можливо, шляхом загальноукраїнського референдуму. Ніхто не має права — ані депутати, ані високопосадовці — вирішувати без народу долю останнього національного багатства!»

Відповідно до статті 13-ї Конституції України, нагадав лідер Аграрної партії, «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. ...Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.

Власність зобов’язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.

Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб’єкти права власності рівні перед законом».

Посилаючись на конституційні положення, Віталій Скоцик підкреслив:

«Земля належить українському народу разом з усіма надрами. Для України втрата землі — це втрата незалежності. Тому, якщо ми приймали рішення про незалежність на Всеукраїнському референдумі, доля землі має бути також винесена на такий референдум. Але вона не може бути визначена лише в розрізі «продавати чи купувати». Так, земельне питання складне, але в професійних руках має шанс бути врегульованим».

Віталій Скоцик, як професійний управлінець та досвідчений стратегічний менеджер, поставив перед собою завдання: повністю підготувати Аграрну партію до наступних парламентських виборів, аби вже законодавчим шляхом боротися зі свавіллям у земельній сфері, руйнівною податковою та бюджетною політикою, централізацією влади, бідністю та корупцією і відстоювати запровадження справжнього самоврядування.

«Сьогодні партія зміцнилась, остаточно вийшла з галузевої ніші й представляє інтереси всього українського народу», — стверджує політик.

Під час зустрічі з журналістами партійний лідер розповів про основні стратегічні завдання, що стоять перед партією на поточний рік:

«По-перше, це подальша структурна розбудова партії. В кадровій політиці ми поєднуємо молоду енергію та досвід фахівців, надбаний в Україні. На 30-50 виборців ми повинні мати одного члена партії на всій території країни. У кожному навіть невеличкому населеному пункті має бути первинна організація. По-друге, зростання рейтингу партії — насамперед через місцеві вибори і місцеве самоврядування. Всебічно готуємося до наступних виборів, які відбудуться в 40 новостворених громадах 30 квітня цього року».

Досконалого вирішення потребують багато ключових питань, які стосуються життя українського суспільства. У зв’язку з цим Аграрна партія створила 25 галузевих Рад, об’єднавши в них найкращих фахівців. Будучи прототипами комітетів Верховної Ради наступного скликання, Ради проводять повний аналіз економіки та всіх сфер суспільного життя країни. Їхнє завдання — розробити стратегію розвитку країни в усіх її галузях на наступні 35 років.

«Ради Аграрної партії мають фахівців, щоб сформувати альтернативний Кабінет міністрів України. І на кожну позицію міністра чи голови національної агенції має бути запропоновано три кандидати, які повинні обиратися в профільному середовищі. У чому суть? У тому, щоб наповнити Верховну Раду і уряд професіоналами».

Що ж, плани досить амбіційні, завдання складні. Але якщо врахувати досвід роботи Віталія Скоцика в аграрній галузі як кризового менеджера і стабільне зростання підтримки партії виборцями, то досягти запланованого цій масовій політичній силі, озброєній практичним досвідом у провідній галузі держави, цілком під силу.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Героям Майдану
Читати
Камінь спотикання
Читати
«Швидкі» не знищать
Читати
На чолі Радбезу
Читати
Кадрові «каруселі»
Читати
Не так тії вороги...
Читати
Знайшли шпарину?
Читати
Чималенько...
Читати
Стережіться!
Читати
Недбалість чи намір?
Читати
Вчасно схаменулися
Читати
Ще один рекорд
Читати

— Село... Живуть... Мабуть, реформи ще не дійшли.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове