Архів
П’ятниця,
20 січня 2017 року

№ 5 (19450)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта
  • За рубежем
Перезавантаження влади

НІМЕЧЧИНА. Визначено дату проведення виборів до бундестагу — 24 вересня.

Докладніше...
Християнські демократи біля керма

ЄВРОСОЮЗ. Новим головою Європарламенту обраний італієць Антоніо Таяні.

Докладніше...
Відвойовують утрачене

СИРІЯ. Сили Башара Асада повернули ряд позицій на своєму форпосту на Євфраті.

Докладніше...
Розлучення по-англійськи

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Прем’єр-міністр Тереза Мей відхилила ідею про асоційоване членство в ЄС.

Докладніше...
Задній хід

МОЛДОВА. Новообраний президент має намір анулювати угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Докладніше...
Відпрацьовує російські «гранти»

ФРАНЦІЯ. Кандидатка у президенти Ле Пен відзначилась черговою скандальною заявою щодо Криму.

Докладніше...
Оригінальна агітація

ШВЕЦІЯ. На вулицях Стокгольма з’явився рекламний щит, який… кашляє на курців.

Докладніше...
Оце морози!

У БОЛГАРІЇ вперше з 1954-го замерзли прибережні води Чорного моря.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Єдина і неподільна

Руслана ЗІНЧЕНКО.

22 СІЧНЯ Україна відзначає День Соборності. Саме цього дня 1919 року був проголошений Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Нагадаємо, як це було...

Урочиста акція святкування й проголошення Акта злуки відбулася на Софійській площі в Києві. Тут зібралися тисячі мешканців столиці, військові частини, духовенство Української православної церкви на чолі з архієпископом Агапітом і єпископами, які відслужили службу Божу, члени Директорії, уряду УНР та делегація ЗУНР. Член Директорії Ф. Швець оголосив

УНІВЕРСАЛ ДИРЕКТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

«Іменем Української Народної Республіки Директорія оповіщає народ Український про велику подію в історії землі нашої української.

3-го січня 1919 року в м. Станіславові Українська Національна Рада Західноукраїнської Народної Республіки, як виразник волі всіх українців Австрійської імперії і як найвищий їхній законодавчий чинник, торжественно проголосила злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Республікою в одноцільну суверенну Народну Республіку.

Вітаючи з великою радістю цей історичний крок західних братів наших, Директорія Української Народної Республіки ухвалила тую злуку прийняти і здійсняти на умовах, які зазначені в Постанові Західно-української Народної Республіки від 3-го січня 1919 року.

Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України — Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна.

Здійснились одвічні мрії, якими жили і за які вмирали найкращі сини України.

Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Однині народ український, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Державу Українську на благо і щастя всього її трудового люду.

22 січня 1919 року.

м. Київ».

Разом з ухваленням Універсалу про злуку УНР і ЗУНР було задекларовано, що об’єднана УНР «не має й думки забрати під свою власть чужі землі». До речі, державний кордон Української Народної Республіки на день Злуки 22 січня 1919-го був значно довший від сучасного. Межі тодішньої України відображені на карті «Соборна Україна», яка вийшла друком у Львові з ініціативи благодійного фонду «Україна — Русь». На цій першій настінній карті соборної УНР відображені всі українські етнічні землі, які у 1919 році були у складі України: Кубань, Ставропілля, Чорноморщина, Східна Слобожанщина, Стародубщина (нині вони у складі Росії); Берестейщина і Гомельщина (нині Білорусь); Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Північна Лемківщина (нині Польща), Південна Лемківщина (нині Словаччина). Мармарощина, Південна Буковина (нині Румунія), Придністров’я...

Історики стверджують, що тодішня незалежність була повалена більшовиками фактично такими ж методами «гібридної війни», які Росія застосовує нині: невизнанням наявності своїх військ на території УНР, створенням маріонеткових проросійських «республік» та підтримкою антиукраїнських повстанських рухів. Водночас відсутність національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів також стали причиною втрати української державності.

На жаль, сьогодні маємо окуповані українські території. Бійці в зоні АТО відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, які є запорукою її виживання. А День Соборності — це привід вкотре заявити світові: «Наша країна — єдина і неподільна. Крим та Донбас — це Україна!».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Гривню обвалили... свята?
Читати
Усі боржники — на виду
Читати
90-ті повертаються...
Читати
Притягнули до відповідальності
Читати
Громадянство РФ, недорого, за «акційною» пропозицією
Читати
«Чорна» грошова діра
Читати
Блокують податківці
Читати
У скільки обходиться проживання слуги народу
Читати
Не без втрат
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове