Архів
Четвер,
12 січня 2017 року

№ 2 (19447)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Єврооптимісти біля керма

ІСЛАНДІЯ. Влада повертає членство в ЄС на порядок денний.

Докладніше...
Українське етнічне коріння

КАНАДА. Міністерство закордонних справ очолила українка за походженням.

Докладніше...
Генеральне прибирання

ЄВРОСОЮЗ. Після розширення «Frontex» знову взявся за депортацію мігрантів-нелегалів.

Докладніше...
Боротьба за владу триває

АФГАНІСТАН. У Кабулі прогриміли два потужні вибухи поспіль.

Докладніше...
Зарплати і скорочення довели до страйку

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У Лондоні страйкують працівники «British Airways» і залізничники.

Докладніше...
Крок назустріч

ПОЛЬЩА. Відмінено плату за первинну медичну допомогу.

Докладніше...
Розвінчують міфи

НІМЕЧЧИНА. «Mein Kampf» визнано бестселером 2016-го.

Докладніше...
Водометна демократія

ТУРЕЧЧИНА. В Анкарі поліція водометами розігнала мітинг проти посилення влади Реджепа Ердогана.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Запитання — відповідь

До уваги курців

Ліна ПАСЬКО.

До редакції «Сільських вістей» надійшов лист від жителя міста Коростень Житомирської області Божка Вадима Павловича. Чоловік цікавиться, чи має право роботодавець заборонити працівникові курити на роботі? І взагалі, де куріння дозволене, а де — заборонене?

ЗА СТАТИСТИКОЮ, 30% населення України — курці. А працюючі українці, що полюбляють «подиміти», витрачають на це щодня півтори години! Такі паузи не тільки псують здоров’я, а й є причиною нераціонального використання робочого часу.

Відповідно до статті 13-ї Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» від 22 вересня 2005 року, куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів забороняється: у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях і на території медичних, навчальних, спортивних та фізкультурно-оздоровчих, ресторанних закладів, об’єктів культурного призначення, органів державної влади та місцевого самоврядування, інших державних установ; на дитячих майданчиках; у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах; у громадському транспорті; на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Куріння у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, у аеропортах та на вокзалах дозволяється тільки у спеціально відведених для цього місцях. Облаштовувати їх повинен власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень.

Куріння тютюнових виробів також може бути заборонене або обмежене сільськими, селищними та міськими радами в межах відповідної адміністративної території під час проведення масових заходів.

Стосовно «перекурів» на роботі зазначимо, що трудовим законодавством не регламентовано питання обмеження часу для цього. Проте відносини між роботодавцем і працівником регулюються трудовим договором і локальним нормативним актом — правилами внутрішнього трудового розпорядку, у яких установлюються основні моменти організації праці на підприємстві, в установі чи організації. Тобто роботодавець має можливість визначити умови та порядок роботи і, відповідно, внести обмеження або обумовити кількість, час «перекурів», місце для них. Водночас, згідно з вимогами закону, має обладнати для цього спеціальне окреме приміщення. А там, де куріння заборонене, розмістити наочну інформацію із відповідним знаком та написом.

Однак нагадаємо, що, відповідно до статті 66-ї Кодексу законів про працю України, працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин і, як правило, через чотири години після початку роботи. Цей час можна використовувати на свій розсуд, у тому числі й відлучатися у своїх справах. Тож під час перерви працівник має право й «подиміти». Звісно, як установлено зазначеним законом, у спеціально відведених для цього місцях.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Прогнози вселяють надію
Читати
Зима на озимому полі
Читати
Зайняли самих себе
Читати
У морпортів — новий очільник
Читати
Від мови державної до міждержавної
Читати
«Визволителі» мародерствують
Читати
Провокатори чи радикали?
Читати
Приховати борги не вдасться
Читати
Благородство українського грузина
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове