Архів
Четвер,
12 січня 2017 року

№ 2 (19447)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Єврооптимісти біля керма

ІСЛАНДІЯ. Влада повертає членство в ЄС на порядок денний.

Докладніше...
Українське етнічне коріння

КАНАДА. Міністерство закордонних справ очолила українка за походженням.

Докладніше...
Генеральне прибирання

ЄВРОСОЮЗ. Після розширення «Frontex» знову взявся за депортацію мігрантів-нелегалів.

Докладніше...
Боротьба за владу триває

АФГАНІСТАН. У Кабулі прогриміли два потужні вибухи поспіль.

Докладніше...
Зарплати і скорочення довели до страйку

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У Лондоні страйкують працівники «British Airways» і залізничники.

Докладніше...
Крок назустріч

ПОЛЬЩА. Відмінено плату за первинну медичну допомогу.

Докладніше...
Розвінчують міфи

НІМЕЧЧИНА. «Mein Kampf» визнано бестселером 2016-го.

Докладніше...
Водометна демократія

ТУРЕЧЧИНА. В Анкарі поліція водометами розігнала мітинг проти посилення влади Реджепа Ердогана.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З приводу

Ціна латання Пенсійного фонду

Олена КОЩЕНКО.

Торік дірка в бюджеті Пенсійного фонду України була рекордною — 145 мільярдів гривень. Як догодити МВФ і водночас вирішити цю проблему? Схоже, уряд учергове намірився вивернути народні кишені…

ПРИЗНАЧЕНИЙ у квітні 2016-го міністр соцполітики Андрій Рева виступив з ініціативою проведення через п’ять років нової (вже котрої за ліком?) пенсійної реформи. Згідно з нею, з 2021-го право на пенсію за віком набудуть лише ті, кому виповнилося 60 років, і при цьому в них є необхідна кількість загального стажу (30 років для жінок і 35 — для чоловіків) і водночас не менше 20 років страхового «електронного» стажу (тільки його чиновник назвав «справжнім»). Інакше доведеться й надалі продовжувати трудитись. Або ж можна самому собі купити страховий стаж, якого бракує!

Чому для такої реформи обрано саме 2021 рік? Нагадаємо: електронна система обліку Пенсійним фондом сум Єдиного соціального внеску на зарплату, що підтверджує єдиний страховий (трудовий) стаж працівника, діє з 1 липня 2000-го. Якраз на час реформ громадяни і мають устигнути накопичити оті заповітні 20 років страхового стажу, а держава вже напевне знатиме, скільки саме внесків сплачено кожним працюючим після цієї дати.

Питається, а що робити тим, у кого на той час не набереться цілих два десятиліття «електронного» стажу? І чи це взагалі можливо за нинішнього безробіття та зарплат у конвертах? Скажімо, чоловікові, щоб вийти на пенсію у 60 років і таки її отримати, потрібно без жодного місяця перерви (!) працювати з 25 років, ще й останні два десятки років не втрачати роботу. А про жінок годі й говорити. Адже саме представниці слабкої статі найбільше постраждали у роки економічної кризи, що вдруге накрила незалежну Україну якраз після 2000-го. Саме тоді чимало нинішніх 50-55-річних залишились без роботи і знайшли своє місце у тіньовому секторі, як-от у дрібній торгівлі чи сфері послуг, або ж подалися на заробітки за кордон. У них через п’ять і більше років не буде ні 20 років офіційного страхстажу, ні можливості його купити через низькі доходи родин. Тож і виходить, що ні ті, ні інші, найімовірніше, не здобудуть необхідного страхового стажу для призначення бодай мінімальної пенсії за віком. І муситимуть продовжувати працювати (якщо буде де), щоб заробити на прожиття.

Проте, схоже, вінницький земляк і права рука В. Гройсмана у своєму масштабному реформаторському мисленні на такі «дрібниці» не зважає. За його задумом, ті, у кого буде від 15 до 20 років такого стажу, вийдуть на пенсію в 63 роки, навіть якщо у них є 30-35 років загального. А ті, у кого менше 15 років «електронного», зможуть стати пенсіонерами лише в 65 років. Крім того, починаючи з 2021-го, вимога щодо розмірів «справжнього» стажу, за словами міністра, щорічно збільшуватиметься на рік, і до 2035-го сягне 35 років. Тільки віддавши державі ці 35 трудових років, можна буде претендувати на пенсію. Ось так!

Щоправда, міністр підсолодив цю гірку пілюлю для народу обіцянкою: страховий стаж можна буде «докупити». Як саме? А сплатити до ПФУ 22% від мінімальної зарплати за кожний місяць стажу, якого не вистачає. Наприклад, 704 гривні на місяць, або 8450 — за рік. Це — з розрахунку вже нової мінімальної зарплати в сумі 3200 грн, котру запроваджено з цього року… Якою ця цифра буде на той час, не спрогнозує і сам ініціатор нової реформи.

Також міністр певен, що запропонована ним модель змусить українців працювати офіційно, щоб автоматично не збільшувати собі віку виходу на пенсію. Мовляв, у такому разі постраждають тільки ті, хто працював неофіційно, коли працедавець (або сам pобітник як підприємець) нe платив за нього Єдиний cоцвнесок до Пeнcійного фонду. На сьогодні, за даними Мінсоцполітики, кожний третій українець (понад 5 млн осіб) працює без оформлення. Ще 4 млн офіційно отримують лише мінімальну зар­плату, решту — в конверті.

Утім, схоже, що справжні цілі пропозиції, озвученої А. Ревою, — підвищити пенсійний вік, зменшити число тих, хто одержуватиме пенсії, і знизити розмір цих виплат. Уявіть, як при цьому скоротяться витрати Пенсійного фонду!

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Прогнози вселяють надію
Читати
Зима на озимому полі
Читати
Зайняли самих себе
Читати
У морпортів — новий очільник
Читати
Від мови державної до міждержавної
Читати
«Визволителі» мародерствують
Читати
Провокатори чи радикали?
Читати
Приховати борги не вдасться
Читати
Благородство українського грузина
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове