Архів
Вівторок,
20 грудня 2016 року

№ 110 (19442)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Є така недуга

Iхтіоз

Анна ПИЛИПЧУК,

дерматолог.

ЦЕ СПАДКОВЕ захворювання, що виявляється відразу після народження. Виникає через недорозвиток сальних і потових залоз шкіри (внаслідок пересихання та потовщення починається її лущення). Шкіра стає зовні схожа на луску риби. Існує близько 28 форм іхтіозу з різними проявами й ступенем ураження епідермісу. Безліч неприємних відчуттів хворим завдає холодна та суха погода, контакт із хлорованою водою під час прийняття ванни чи душу. В такі моменти шкіра відчуває найгостріший стрес, починає болісно свербіти, лущитися й обсипатися. Найпоширеніша форма захворювання — іхтіоз звичайний (вульгарний). Він часто поєднується з екземою, дерматитом і бронхіальною астмою.

Лікарі досі розходяться в думках щодо іхтіозу. Одні вважають, що недугу можна вилікувати, а інші, навпаки, стверджують, що це неможливо. На жаль, в Україні немає медичних препаратів для системного лікування цієї хвороби. Проте в будь-якому разі раджу хворим вживати вітаміни А, С, групи В.

Спеціальні мазі й креми потрібні для терапії захворювання та полегшення симптомів. У меню варто вводити кисломолочні продукти, овочі, фрукти, добре вживати овочеві пюре, гречану, вівсяну, ячмінну каші. Обов’язковим є додавання в страви різних олій: кукурудзяної, соняшникової, гарбузової, оливкової... Перебіг хвороби хронічний. Нерідко з віком стан шкіри поліпшується. Сприятливий вплив на симптоматику хвороби має тепле повітря з підвищеною вологістю.

Теплої пори року хворим рекомендовані сонячні ванни, холодної — ультрафіолетове опромінення. Помічні теплі ванни із втиранням в уражені ділянки шкіри пом’якшувальних засобів — жирних кремів, вазелінового масла з ланоліном, одновідсоткового саліцилового вазеліну тощо.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове