Архів
Вівторок,
20 грудня 2016 року

№ 110 (19442)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Варто пам’ятати

Вушна сірка

Віктор ПИСАНКО, отоларинголог.

Для багатьох вона є дратівливим чинником. По-перше, забруднені сіркою вуха мають неестетичний вигляд. По-друге, якщо її накопичується багато, утворюються сірчані пробки, які впливають на якість слуху. Хоча більшість людей регулярно миють вуха, часом цього недостатньо, аби позбутися сірки у вушному проході.

ТОМУ мають нині популярність вушні палички, що продаються у багатьох аптеках і крамницях. Дехто робить їх власноруч, намотуючи вату на сірник чи шпильку.    

Однак ми, лікарі, проти частого очищення вух од сірки. Бо переконані, що від паличок більше шкоди, ніж користі. Ця гігієнічна процедура нерідко призводить до того, що сірчаний віск іще глибше забивається у вушні канали. До лікарень усе частіше потрапляють люди, які випадково прокололи барабанну перетинку ватною паличкою, що дуже небезпечно для слуху. Тобто надто часте чищення вух рано чи пізно приведе вас у кабінет лікаря.

Вушна сірка в невеликій кількості має бути у вусі: вона містить різні антибактеріальні речовини, які перешкоджають потраплянню всіляких хвороботворних бактерій і розвиткові запальних процесів. Нестача цього захисного засобу може спричинити розвиток екземи чи інших інфекційних захворювань зовнішнього вуха.

Як же правильно стежити за гігієною вух? Раджу вдаватися до вушних паличок не частіше трьох разів на місяць, тобто раз на 10 днів. Причому робити це вкрай бажано відразу після душу: сірчаний віск від теплої води розплавляється й тоді легше зібрати його тампоном. А ще ліпше перед цим намотати на паличку більше вати, щоб вона стала м’якша. І переконайтеся, що не всовуєте тампон надто глибоко, не тисніть на перетинки. Акуратно протріть вуха зсередини.

Є ще одна процедура, яка ідеально підходить для тих, у кого утворюється надмірна кількість сірки. Раз на тиждень перед сном візьміть піпетку, наповніть її оливковою чи гігієнічною дитячою олійкою й капніть у кожне вухо по три краплі. Після цього зробіть м’який масаж хряща, який приховує вушний канал. Промокніть олію ватним тампоном.

Наступного дня, коли прийматимете душ чи митимете голову, налийте на долоню трохи перекису водню й починайте злегка втирати його у вушний прохід. Перекис пухиритиметься, розм’якшуючи віск. Затим змийте водою. Цього достатньо для якісного очищення вуха та профілактики утворення сірчаної пробки.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове