Архів
Вівторок,
22 листопада 2016 року

№ 102 (19434)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Лікування без ліків

Допоможе гаряча сіль

Олег НАЗАР, імунолог.

Невже не можна загартувати свій організм, аби ні сльота, ні пронизливий вітер не позбавляли працездатності? Як зміцнити свій імунітет, щоб прожити без аптечних препаратів?

ІМУНІТЕТ — це здатність організму опиратися інфекціям. Коли атакує, скажімо, збудник ГРВІ, то організм починає виробляти інтерферони — спеціальні білки, що перешкоджають розмноженню вірусів. Є чимало засобів, які пришвидшують цю реакцію. Наприклад, вітамін С. Але в організмі на відміну від деяких інших вітамінів аскорбінова кислота не синтезується. Натомість вона є в лимонах, яблуках, квашеній капусті тощо. І потреба людини в ній — лише від 80 до 100 міліграмів на добу (два-три яблука на день, порція квашеної капусти, сік одного середнього за розміром лимона — й потрібна доза забезпечена).

Речовини, що містить часник, справляють імуностимулювальний, протизапальний і протимікробний ефекти. Найбільше користі від споживання сирого часнику. Однак у нього досить гострі смак і запах, тож більше кількох зубків на день навіть здорова людина з’їсти не в змозі. А особам, котрі мають виразкові хвороби шлунка, кишечнику в стадії загострення, жовчнокам’яну недугу, часник узагалі протипоказаний.

«Чи існує метод швидкої допомоги тим, хто ще не хворий, але промерз і вже відчуває, що ось-ось занедужає?» — часто запитують пацієнти.

Тут тільки на ефект від вітаміну С сподіватися не варто. Прийнявши «ударну дозу» аскорбінової, лимонної чи іншої кислоти, людина ризикує спровокувати хворобу шлунка, підшлункової чи алергічну реакцію. Тож краще зробити ось що. На 20 хвилин на верхню частину грудини покласти нагріту сіль чи пісок у торбинці, гірчичник. Завдяки посиленому кровообігу підвищується і продукування захисних імунних клітин. Зрозуміло, після такого зігрівання бодай кілька годин слід залишатись у теплі, а найкраще — упродовж ночі, бо переохолодження може всі старання звести нанівець.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове