Архів
Вівторок,
15 листопада 2016 року

№ 100 (19432)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька

Вербиченька

Cторінку підготувала Устина ГРЕЧАНЮК.


Версія для друку          До списку статтей
  • Хочете — вірте, хочете — ні

Посуд б’ється — не біда

Ліна ПАСЬКО.

Тарілки, миски, чашки… Зазвичай цього кухонного начиння вдосталь у кожної господині. Чимало посуду перепадає у спадок. Приміром, це може бути сервіз, подарований батькам чи бабусі колись на весілля. Трапляється, що він стає сімейною реліквією, свого роду запорукою родинного благополуччя, хоча чимало предметів надщерблені. Але існує прикмета, що такі чашки або тарілки не можна зберігати. Чому так?

ІСТОРІЯ цього повір’я сягає корінням у сиву давнину. Наші пращури вважали, що зло в їхніх домівках селиться у щілинах та щербинах. А найбільше йому до вподоби посуд, бо господарі щодня беруть його до рук, а злу тільки цього й треба: воно ж хоче звести зі світу рід людський... Тож не варто йому допомагати із «кубельцем». До речі, тому вважалося, що й посуд просто так не б’ється. Це означає, що він уже накопичив стільки негативу, що не витримує його тягаря. Тож і шкодувати за ним нічого. Просто треба зібрати всі до останнього уламки і, якщо він розбитий до захід сонця, викинути негайно, коли ж після — винести з дому вранці. При цьому сказати: «Забери це і дай мені краще». З цими друзками, стверджує прик­мета, з дому піде все погане.

А ось іще кілька прикмет, пов’язаних із посудом.

Так, наприклад, розтрощений бокал обіцяє приємну пригоду. Якщо дівчина чи хлопець розіб’ють чашку, вони невдовзі розпрощаються зі своїм холостяцьким життям.

Коли до вас потрапила чужа тарілка, не повертайте її порожньою. Обов’язково покладіть у неї щось смачненьке і аж тоді віддавайте господарю. Інакше притягнете у свій дім злидні.

Щоб не «вимити» благополуччя з дому, не дозволяйте гостям мити свій посуд. Утім, залишати його брудним на ніч теж не бажано. Колись вважалося, що це приманює різну нечисть до вашої оселі.

Існує ще одна прикмета: посуд має бути у вигляді кола, а не овальної чи квадратної форми, бо це символізує бездоганність та повноту життя.

А у італійців вважається, що з допомогою посуду можна повернути щастя та удачу в свій дім. Для цього слід розбити найдавнішу в оселі тарілку зі словами: «На щастя!». І тоді, запевняють життєрадісні мешканці Апеннінського півострова, життя вам знов усміхнеться.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове