Архів
Вівторок,
8 листопада 2016 року

№ 98 (19430)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Соняшник
  • За рубежем
Розслідування злочину

ООН продовжила розслідування стосовно хімічних атак на мирне населення Сирії.

Докладніше...
Промосковський кандидат у лідерах

БОЛГАРІЯ. Відбувся перший тур президентських виборів.

Докладніше...
Узялись за нелегалів

ФРАНЦІЯ. На північному сході Парижа ліквідовано ще один стихійний табір біженців.

Докладніше...
Сила проти сили

ТУРЕЧЧИНА. У провінції Діярбакир біля будівлі управління департаменту безпеки пролунав потужний вибух.

Докладніше...
Заходи впливу

США. Конгрес розгляне питання про відтермінування ще на рік односторонніх американських санкцій проти Ірану.

Докладніше...
Із румунів — у молдовани

РУМУНІЯ. Екс-президент країни Траян Бесеску змінив громадянство на молдовське.

Докладніше...
Нова платформа співробітництва

КИТАЙ створює фонд з 10 млрд євро для інвестицій у Східну Європу.

Докладніше...
Де політика, там і корупція

ПІВДЕННА КОРЕЯ. Заарештовано двох колишніх помічників чинного президента.

Докладніше...
Не продихнути

ІНДІЯ. У Делі через смог закрилися школи.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Борітеся — поборете

Богдан Гаврилишин: «Патріотичних, компетентних і порядних людей в українській владі нема»

Галина ПЛАЧИНДА.

Матеріал видання МИР.

Богдан Гаврилишин — людина неймовірна. Навіть у дев’яносто у його очах горіли такий запал і завзяття, які побачиш не в усіх двадцятилітніх. Кілька років тому він започаткував Благодійний фонд свого імені, ключова програма якого називається «Молодь змінить Україну». Фонд відшуковує здібних і активних дівчат та хлопців, яким дає змогу вивчати європейський досвід у найрізноманітніших сферах — від економіки до екології. Вимога одна: використовувати згодом той досвід на благо рідної країни.

Народжений у маленькому галицькому селі, після Другої світової він опинився у Європі, здобув блискучу освіту і став одним із найвідоміших економічних радників, аналітиків і викладачів Канади та Швейцарії — двох країн, у яких прожив більшу частину свого життя. Десятки урядів на всіх континентах запрошували його для консультацій. В Україні він консультував першого президента, чотирьох спікерів та трьох прем’єрів. Щоправда, зізнався, нинішня влада до його знання і досвіду зацікавленості не виявляє.

На жаль, 24 жовтня Богдан Дмитрович Гаврилишин відійшов у засвіти. Схиляючи голови перед пам’яттю цієї людини, пропонуємо передрук одного з його інтерв’ю (скорочений варіант).

— Богдане Дмитровичу, наскільки реальним є Майдан-3 в Україні найближчим часом?

— В українському суспільстві панують відчай і безнадія. Люди дуже і дуже незадоволені становищем країни.

Існує величезна недовіра до влади, вірніше, до її трьох ключових постатей: Президента, Прем’єр-міністра і спікера парламенту.

Однак, думаю, Майдану не буде. Необхідною умовою для революції, її каталізатором має стати або якась вражаюча подія, або абсолютно скандальна заява Президента чи Прем’єр-міністра. Хоча Глава держави більше дбає про свій бізнес, а не про становище України. І пішов на компроміс, не наполягаючи на виконанні Мінських угод (з боку Росії. — Авт.)… Одна з причин невдоволення людей — його бізнес розвивається, незважаючи на російську агресію проти України. Щодо деолігархізації — дивно чути від нього вказівки комусь робити те чи не робити інше, якщо в першу чергу він це має сказати самому собі. Він — людина нещира з власним народом.

— Ви знайомі з Порошенком особисто?

— Я його дуже добре знаю — вже років п’ятнадцять чи, може, більше. Не раз вечеряв у нього вдома з ним і його дружиною Мариною. Мушу сказати, що я був про нинішнього Президента досить високої думки. Я захоплювався з того, як він розвинув свій бізнес. Порошенко не отримав його так, як, наприклад, Віктор Пінчук, який дістав великі багатства майже за ніщо. Він дійсно був дуже ефективним лідером підприємства… Ще коли в уряді працював, приходив до мене (як відомо, Петро Порошенко в березні-грудні 2012 року обіймав посаду міністра економічного розвитку та торгівлі України в уряді Азарова. — Авт.).

— Порадитися?

— На дискусію... Або — обмінятися думками, це делікатніший термін (усміхається). Однак коли став президентом, Порошенко не входив у жодний контакт зі мною. Він дуже мудра людина. І в нього є певні козирі. Наприклад, він добре знає англійську мову. Це полегшує йому спілкування зі своїми візаві — не потребує перекладача...

— Але, будучи мудрою, як ви кажете, людиною, Порошенко не звертає уваги на стрімке падіння своїх рейтингів. Чому?

— Я не знаю відповіді. Хоча — так, сьогодні рейтинг Порошенка впав, а обрався він із результатом майже 55%. Але я знаю, що у владі повинні бути люди, в яких є три риси: патріотизм, компетентність і порядність. Я називаю це «принципом ПКП». Трагедія України в тому, що всі роки незалежності на найвищих постах держави не було таких людей. І тепер нема. Є одиниці. І в Кабінеті міністрів, і в парламенті, і в президентській адміністрації. Але вони, ці одиниці, насправді нічого не вирішують.

— Яку проблему ви вважаєте найбільш кричущою сьогодні в державі?

— Проблема номер один в Україні — корупція. Корумповані люди всюди — у парламенті, в прокуратурі... Тут ведеться дуже багато балачок про реформи, але то політична косметика. Реформ майже нема. Тому я не думаю, що всі ці люди зможуть вивести Україну «на чисті води, ясні зорі». Ця влада не зможе реформувати країну. Та й замало реформувати, її треба трансформувати докорінно. Все, абсолютно все слід змінювати — структуру політичної влади, економічну систему, соціальну, екологічну політику, всі органи влади. Все тотально треба змінювати.

— Коли почнуться реальні зміни, на ваш погляд?

— Трансформація країни почнеться за шість років. І буде тривати ще сім. Я знаю, що важко в це вірити, але так буде.

— З чого нам усім починати, аби це стало реальністю?

— З розуміння того, що працювати треба, усвідомлюючи свій обов’язок перед цією країною, а не тільки за зарплату. Чому добровольці пішли в АТО? З обов’язку зберегти свою країну.

— Таких у нашому суспільстві відсотків 10 максимум.

— Цього вистачить.

— Виховувати суспільство має політична еліта. А в нас її нема. На кого рівнятися?

— Так, сьогодні ми не маємо політичної еліти. Але ось ці молоді люди, які співпрацюють із моїм фондом, — це і є наша майбутня еліта. Ви знаєте, що в Україну повернулася тисяча випускників найкращих світових університетів? Вони приїхали до країни, яка сьогодні в жахливому стані, хоча там, де вони навчалися, могли мати дуже гарну платню. Чому повернулися? Щоб працювати на Україну. Я знаю, що багато з них, об’єднавшись, написали колективний лист до нинішнього уряду — вони розповіли, яка в кого освіта, і попросили: будь ласка, беріть нас, ми готові працювати за вашу мізерну зарплату, аби щось робити для Батьківщини. Майже жодної реакції не отримали. Один молодий одесит, Данило Пасько, який закінчив Гарвардську школу бізнесу, самотужки розробив державну стратегію дерегуляції економіки. Він приходив до мене, показував свої напрацювання. Насправді це стане проривом — якщо його пропозиції будуть реалізовані. Їх тепер уже 28 однодумців, і їхній проект називається EasyBusines. Ось ці люди і є майбутньою елітою країни. А ще ми створили Школу для депутатів усіх рівнів. Ці молоді люди, наші вихованці, підуть на вибори. Вони, можливо, не будуть статистичною більшістю, але вони стануть моральною більшістю законодавчого органу. Так було в березні 90-го. Колишні політв’язні, письменники, мрійники, ідеалісти були меншістю тодішньої Верховної Ради, їх навіть третини не налічувалося, але все, що вони пропонували, ідеологічно збанкрутілі комуністи приймали. Те саме повториться...

— Ви вірите в майбутнє України?

— Звичайно. Ми все переживемо. Ми гірше пережили — ми пережили голодомор. Але корінь народу живий.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Куди пішла валюта?
Читати
Прогнози маловтішні
Читати
Контроль слід посилити
Читати
Уже в полі зору
Читати
Спочатку — деокупація
Читати
Не витримав брехні
Читати
Iдемо до поліцейської держави
Читати
Підвищення тільки на користь...
Читати
Проект держбюджету-2017 готовий
Читати
Торгуємо з окупованими територіями
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове