Архів
Вівторок,
25 жовтня 2016 року

№ 94 (19426)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Актуально

Про що свідчить почерк

Оксана КРАМАРЕВИЧ,

практичний психолог.

Часто батьки нарікають, що їхня дитина погано пише. Мовляв, лінується і не старається. Однак це не зовсім так. Поганий почерк може свідчити про певні проблеми, приміром із м’язами спини, чи психологічне напруження.

ІНДИВІДУАЛЬНЕ написання формується роками, і в початкових класах говорити про сталість почерку зарано. Однак певні його особливості вказують на відхилення у здоров’ї. Скажімо, якщо в дитини слабкий м’язовий тонус, вона швидко втомлюється, то й почерк буде нерівний. Часто таке трапляється, якщо дітей зарано віддають до школи, тобто коли вони ще фізично не готові — не сформовані скелет і м’язи.

Є діти, у яких під час писання тремтять пальці, а рука перебуває в постійному тонусі. Такі школярі пишуть тільки різкими лініями, бо вони фізично не можуть виводити плавні. Тому батьки передусім повинні стежити за фізичним розвитком дитини, не завищувати вимоги, приділяючи забагато часу саме каліграфії. Звертати увагу потрібно не на почерк, а на те, що він змінився. Якщо дитина виводила літери акуратно і раптом почала писати як курка лапою — це означає, що в її житті сталося щось погане. Зазвичай це свідчить про проблеми в сім’ї. Коли школяр перебуває в постійному стресовому стані, то це негативно позначається й на письмі.

До якого ж віку формується почерк? Це дуже індивідуально, але принаймні в середніх класах уже помітні особливості. І тоді, зважаючи на те, як дитина пише, можна говорити про певні риси її характеру. Наприклад, звернути увагу на натискання ручкою. Якщо букви перебиваються на іншу сторінку — це, ймовірно, свідчить про агресивний характер. Коли вони округлі — перед вами м’яка і спокійна людина.

Нахил теж має значення. Якщо дитина виводить рівні літери — значить, вона впевнена в собі, якщо дуже нахиляє їх праворуч — перед вами школяр, який хоче багато чого досягнути в житті. Коли букви нахилені ліворуч, то такий учень зазвичай не задоволений собою й навколишнім світом.

Великими літерами пишуть діти-екстраверти, лідери в колективі, ті, хто любить привертати до себе увагу. А дрібний почерк може вказувати на замкнутість, так найчастіше пишуть інтроверти — люди, яким комфортніше наодинці. Маленькі букви, як і слабкий натиск, можуть вказувати на невпевненість у своїх силах та низьку самооцінку.

Не варто хвилюватися за дитину, коли написане нею легко читається і почерк розбірливий. Якщо ж нечитабельний, у словах багато помилок — треба бити на сполох. Насамперед з’ясувати, чому син або дочка погано пише, можливо, порушене сприйняття мови або має проблеми зі здоров’ям. Імовірних причин багато, але змушувати дитину «гарно» виводити літери не варто — так можна назавжди знеохотити не тільки до писання, а й до навчання взагалі.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове