Архів
Вівторок,
25 жовтня 2016 року

№ 94 (19426)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Інновації

Друге штучне серце

Ніна НЕМИРОВСЬКА.

В Україні успішно провели другу імплантацію механічного серця. Про це 17 жовтня повідомив генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров на прес-конференції в Києві.

ОПЕРАЦІЯ була проведена, 16 жовтня 30-річній Людмилі Філяренко з Кропивницького, у якої діагностовано захворювання серцевого м’яза — дилатаційна кардіоміопатія. За останні півроку її серце збільшилося вчетверо — жінка терміново потребувала пересадки донорського органа. Доки Людмила Філяренко чекатиме живого серця, Інститут вирішив імплантувати механічне — для підтримання кровообігу. До такого варіанта довелося вдатися, оскільки законодавство не дозволяє провести пересадку серця в Україні, грошей на трансплантацію за кордоном не було, а пацієнтка перебувала в критичному стані.

Вартість штучного апарата — близько 120 тисяч євро. Зібрати вдалося лише частину суми, проте німецька фірма-виробник надала пристрій у борг.

Механічне серце «Berlin Heart» — це турбіна, всередині якої в магнітному полі обертається механізм у вигляді ножа від м’ясорубки, не торкаючись стінок судин. Проганяє до п’яти літрів крові за хвилину. Регулюється залежно від навантаження людини. Блок управління міститься в сумці, яку носить при собі пацієнт. Прилад дає змогу вести цілком активне життя, єдине обмеження — не дозволяється купання у водоймах. За правильного догляду механічне серце може працювати близько дев’яти років. За цей час пацієнтці необхідно знайти донора постійного органа.

«Проведення подібних трансплантацій надалі — питання фінансів. Про наступні операції ми будемо думати, коли розрахуємося з боргами за першу і другу пересадки. Це близько 40 і 80 тисяч євро відповідно», — інформував Борис Тодуров.

Першу таку операцію в Україні провели 12 липня 2016 року. Пацієнтом, якому імплантували механічне серце, став 41-річний харків’янин Павло Дорошко з тяжкою серцевою недостатністю. Тепер його життя, а також Людмили Філяренко і ще кількох тисяч хворих залежить від наших законодавців. Вони мають схвалити новий закон про трансплантацію живих органів. Штучні дають шанс безнадійним пацієнтам дочекатися донорського.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове