Архів
П’ятниця,
26 серпня 2016 року

№ 77 (19409)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлицяНаша пошта

Наша пошта

Добірку підготувала
Надія ПРОЦКО.

Версія для друку          До списку статтей
  • Рядки з листів

Ех, дороги...

Якось довелося їхати електричкою, яка прямує зі столиці до Тетерева, що на Київщині. Перед прибуттям на станцію машиніст у динамік оголошує її назву. Скажу відверто — це схоже на квакання або булькання. Розібрати, що він говорить, неможливо. Тому я, боячись проминути свою зупинку, розпитувала людей, щоб потім очманіло не продиратися крізь натовп на вихід. Дрібниця, скажете? Не погоджуся. Адже не так важко записати розбірливий текст із переліком зупинок, який би запускався автоматично, і щоб його читала людина з приємним тембром голосу, як це зроблено в метрополітені.

Надія ЛЕВЧУК.

Рівненська область.

 

Хто бував у країнах Заходу, знає, що там на дорогах міжміського сполучення не встановлюють рекламних щитів, білбордів. Адже узбіччя призначені для дорожніх знаків, вказівників, які допомагають водієві зорієнтуватись на місцевості. Особливо багато рекламного сміття з’являється перед виборами, що вельми дратує, між іншим, виборців. Під час грози чи ураганних вітрів страшно навіть проїжджати повз благенькі металеві конструкції. У центрі мальовничої Бучі, що на Київщині, на перехресті водіїв засліплюють вогні величезного відеоекрана. Можливо, саме тому там багато аварій, бо замість того, щоб стежити за світлофором, учасники дорожнього руху відвертають увагу на рекламу.

Дмитро ЖИНЖИКОВ.

м. Київ.

 

Хочу розповісти про те, як матері мимоволі шкодять своїм дітям, завдають їм морального каліцтва. Банальна картина: маршрутка, дитина сидить біля вікна, поруч неї мама. Заходять вагітні, люди літнього віку, проте у молодої жінки — жодної реакції. Вона не підніметься, щоб поступитися місцем, не візьме дитину на руки, бо вередун може зчинити ґвалт на весь салон. Кого виховає ця мама? Як мінімум, егоїста, що не матиме жалю ні до своєї матері, ні до інших людей. Ця дитина ніколи не поступатиметься місцем і у підлітковому віці, й у старшому, бо таке отримала виховання. А спробуйте зробити зауваження або попросити трішки посунутися — вислухаєте про себе багато цікавого з використанням нецензурної лексики. І все це відбуватиметься у присутності тієї ж дитини.

Оксана БРАТУШКО,

пенсіонерка.

Кіровоградська область.

 

У моєму маленькому селі на 70 дворів пустує 20 хат. За останні 25 років померло 28 чоловік віком від 35 до 55 років. Я вже не кажу про старших. Така жахлива статистика і в сусідніх селах, і по всій Україні. На 53-му році життя пішла у засвіти й моя дружина. Пішла, бо на лікування не було грошей, а вартість тільки одного уколу — від 6 тисяч гривень. Тому порада нашому Президенту: нехай відвідає кладовище в будь-якому українському селі та подивиться на викарбувані дати народження і смерті людей, які з різних причин згасли дочасно. Та чи зрозуміє?..

Микола КУЖЕЛЮК.

с. Кроватка

Рожищенського району

Волинської області.

 

Пригадується не таке вже далеке минуле, коли деякі українці возили до Польщі продавати електрочайники, праски, простирадла, одяг та інший дріб’язок, бо поляки тоді були бідними. Відтоді, за час незалежності України, Польща в питаннях економіки і соціального захисту обігнала нас чи не на десяток років. І все тому, що тамтешнє керівництво думало головою, дбаючи про імідж і розвиток своєї держави, добробут власного народу. За цей час правителі України також думали, але... про примноження своїх статків.

Василь ІВАЩЕНКО.

м. Суми.

 

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове