Архів
Вівторок,
14 червня 2016 року

№ 56 (19388)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Лікування без ліків

Смійтеся на здоров’я!

Євген ЗАЇКА,

професор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Лише 20 хвилин сміху на добу додають нам один рік життя. Такий простий рецепт довголіття залишив професор Вільям Ослер, канадський доктор медицини, який називав сміх «музикою життя». А що насправді нам відомо про сміх?

ЛЮДИНА починає сміятися у тримісячному віці, це природна емоційна реакція організму — зазвичай на позитивні, радісні, події. Доведено: коли ми щиро сміємося, в організмі активно продукуються специфічні гормони — ендорфін і серотонін, а також допамін — потужний природний антидепресант. Завдяки їм у людей поліпшуються не тільки настрій, а й кровообіг, а також зміцнюється імунітет. Під час сміху, залежно від його інтенсивності, в організмі працюють близько 80 груп м’язів (зокрема, голови, грудної клітки, живота), у крові інтенсивніше циркулює кисень.

Наприклад, відомий невролог Вільям Фрай зі Стенфордського університету вважає сміх ідеальним методом очищення легень і бронхів, а в Японії спеціальні сеанси сміхотерапії проводять навіть у туберкульозних лікарнях для поліпшення дихання хворих.

Завдяки тому, що під час сміху розширюються судини, нормалізується тиск. Сміхотерапію в багатьох західних клініках застосовують під час пологів (зменшує больові відчуття) й у післяпологовому періоді — так м’язи породілей швидше повертаються до нормального стану. А ще відомо: людина, здатна поглянути на проблеми з гумором, ніколи не впаде в депресію.

«Але ж непросто змусити себе сміятися, коли коти шкребуть на серці! Як змусити себе це зробити?» — запитає читач.

Найпростіше — за компанію, адже сміх заразний і в товаристві люди сміються частіше. Дотепні жарти, спільний перегляд гарної комедії — найпростіший спосіб поліпшити настрій. І, відповідно, знизити ризик появи спровокованих стресом недуг.

Чи є різниця між сміхом від жарту та сміхом від лоскотів і чи всі його види (він буває не лише радісний, а й зловтішний) корисні для здоров’я?

Лоскіт — це дотик до шкіри, що викликає нервове збудження. Буває ще сміх злоби та гніву, саркастичний. А часом людина несподівано реагує сміхом на сумну, трагічну, звістку — це істерика, прояв захисної реакції психіки. І хоч ці реакції зовні подібні до сміху радості, але лікувального ефекту від них не буде. Сміх мають викликати позитивні емоції.

Версія для друку          До списку статтей
При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове