Архів
Вівторок,
12 квітня 2016 року

№ 39 (19371)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Варто пам’ятати

Iмунна дисфункція

Олег НАЗАР,

імунолог.

У зимово-весняний період мало не кожен переніс застуду, дехто встиг перехворіти й кілька разів. Є й такі, котрі щораз потерпають не лише від респіраторної інфекції, а й від її важких ускладнень, як-от ангіна, затяжний бронхіт чи навіть запалення легень.

ЯКЩО людина слабує більш як шість разів на рік або за певний період застуда знову повертається (ще й із ускладненнями) — це свідчить про порушення імунітету. За таких обставин треба звернутися до лікаря, який порадить здати аналіз на визначення стану імунної системи. Для цього потрібно зранку натще здати кров з вени (8-10 мілілітрів), за три-п’ять днів отримаєте імунограму, у якій буде зазначено кількість клітин імунної системи, зокрема, лімфоцитів (норма — від 18 до 40 відсотків), імуноглобулінів. Саме ці структури відповідають за клітинний імунітет і вироблення антитіл. Крім того, визначають активність фагоцитозу (процес захоплення і знищення чужорідних клітин). У такий спосіб можна встановити слабке місце імунної системи.

Лікування імунної дисфункції передбачає прийом пробіотиків — лікарі мають призначати їх хворим паралельно з антибіотиками. Якщо цього не робити, порушиться мікрофлора кишківника, що негативно позначиться на загальному функціональному стані імунної системи.

Для коригування порушення призначають імунотропну терапію, яка передбачає прийом таблетованих препаратів, ін’єкцій, проведення фізіотерапевтичних процедур. Курс такого лікування триває здебільшого один-два місяці.

Зміцненню організму також сприяє вживання продуктів, що містять вітамін С. Приміром, обліпиха ефективна для активізації імунних процесів — а отже, порятунку від застуд. Треба лише перетерти її з цукром (у пропорції один до двох) — і матимете загальнозміцнювальний засіб. Можна приготувати квас: для цього змішати склянку ягід обліпихи з двома-трьома ложками меду й одним порізаним зі шкіркою лимоном (без кісточок), залити трьома літрами холодної води. Пити по півсклянки на день.

Щоб забути про застуди, слід щодня з’їдати по 10-12 ягідок обліпихи (на цей час, звичайно, заморожених). Вони мають протимікробну й протизапальну дії. Але застереження: якщо є схильність до тромбоутворення, варто паралельно до страв додавати суху кропиву.

Для посилення роботи імунної системи можна скористатися плодами шипшини травневої (цей вид містить найбільше вітамінів). Залийте столову ложку подрібнених ягід 500 мілілітрами окропу й дайте настоятися (краще в термосі) упродовж ночі. Удень додавайте до чаю. Бажаю не хворіти!

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

— Петровичу, ти не в курсі, коли в нас піст закінчується?

— Не знаю, а навіщо тобі?

— Щоб можна було спокійно м’ясо їсти.

— А хіба ти його не їси?

— Їм, звичайно, але якось неспокійно.

* * *

— Як? Ви п’єте каву?! — заволав молодий лікар, побачивши свого пацієнта. — Запам’ятайте: для вас кава — це смерть!

— Але, мабуть, дуже повільна, бо п’ю її вже шістдесят років.

* * *

Прийшов пацієнт до психіатра:

— Лікарю, у мене все погано: здоров’я нема, грошей також, ніхто не любить.

— Ну, зараз ми це поправимо. Сідайте зручніше, заплющте очі і повторюйте: «У мене все добре, я здоровий, багатий і успішний. Я люблю, і мене люблять».

Чоловік розплющує очі:

— Я радий за вас, лікарю.


 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове