Архів
Вівторок,
12 квітня 2016 року

№ 39 (19371)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Лікування без ліків

Холодець – не лише смачно...

Борис СКАЧКО,

лікар-дієтолог.

Споживаючи цей продукт, не кожен знає, що він має ще й лікувальні властивості. Дослідження показали, що холодець можна їсти (якщо тільки правильно його приготувати) навіть хворим на атеросклероз судин, цукровий діабет та гіпертонію, хоча зазвичай при таких хворобах міцні м’ясні бульйони не рекомендуються.

ЦЯ СТРАВА може бути корисною всім, особливо дітям у періоди активного росту і статевого дозрівання (6, 9 і 12-14 років). У цей час необхідні білки й жири в раціоні здорової дитини засвоюються без проблем, і для розвитку опорно-рухового апарату є все потрібне. Також корисний холодець для здорових жінок до 35 років і чоловіків – до 25-30. У функціонально активному віці холестерин легко переробляється, як мінімум, на статеві гормони, що забезпечує досить високий рівень обміну речовин і статевої активності, запобігаючи ожирінню і пов’язаним із ним хворобам.

Корисно вживати холодець вагітним та жінкам, які годують грудьми. А також спортсменам, коли йдеться про інтенсивні тренування чи змагання. Беручи участь у відбудові суглобів і м’язово-зв’язкового апарату після фізичних навантажень, ця страва чудово додає сил і подовжує життя у спорті. Крім того, фахівці радять вживати її після травм і операцій. При лікуванні артрозу, остеоартрозу, остеохондрозу хребта холодець забезпечує організм потрібними для активного відновлення хрящової тканини речовинами. Може поліпшити і роботу ендокринної системи.

Коли краще його їсти? У першій половині дня. Але якщо він із риби чи птиці — можна навіть за 3-4 години до сну. Якщо ж з’їсти на ніч, корисні властивості продукту дістануться не вам, адже желе — це чудове середовище живлення для патогенних мікробів. Добре вживати холодець наступного дня після застілля. Він допоможе легко очистити організм і активізує систему травлення.

Втім, цю святкову страву треба ще вміти правильно приготувати. Для холодцю використовують шкіру, хрящі, кістки, хвости, ратиці свиней, корів, телят, пташині лапи чи рибу. Заливати слід холодною й обов’язково підсоленою водою. Тоді при повільному нагріванні першими в бульйон вийдуть кінцеві продукти розпаду білків. Цю воду за якийсь час після закипання зціджують і знову заливають м’ясо окропом. Готовий бульйон вийде прозорий, апетитний на вигляд. У процесі варіння додають послідовно не тільки овочі і зелень, спеції і прянощі, а й за 20 хвилин до кінця приготування очищене від серцевини і розрізане начетверо яблуко, щоби воно ввібрало з бульйону якомога більше білкових токсинів (звісно, затим його треба викинути). Холодець краще застигне, якщо вода википить на третину чи чверть. Перед тим як заливати м’ясо бульйоном, з його поверхні слід зібрати весь жир.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

— Петровичу, ти не в курсі, коли в нас піст закінчується?

— Не знаю, а навіщо тобі?

— Щоб можна було спокійно м’ясо їсти.

— А хіба ти його не їси?

— Їм, звичайно, але якось неспокійно.

* * *

— Як? Ви п’єте каву?! — заволав молодий лікар, побачивши свого пацієнта. — Запам’ятайте: для вас кава — це смерть!

— Але, мабуть, дуже повільна, бо п’ю її вже шістдесят років.

* * *

Прийшов пацієнт до психіатра:

— Лікарю, у мене все погано: здоров’я нема, грошей також, ніхто не любить.

— Ну, зараз ми це поправимо. Сідайте зручніше, заплющте очі і повторюйте: «У мене все добре, я здоровий, багатий і успішний. Я люблю, і мене люблять».

Чоловік розплющує очі:

— Я радий за вас, лікарю.


 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове