Архів
Вівторок,
12 квітня 2016 року

№ 39 (19371)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Поради  до часу

Розсіяло сонце веснянки

Ольга МАТВІЇВ,

дерматовенеролог.

Перше весняне сонечко — серйозна проблема для тих, чия шкіра схильна до утворення ластовиння. На що тільки не наважуються дівчата, щоб позбутися рудих цяточок на обличчі. Косметологи кажуть, що появі веснянок легше запобігти, ніж потім їх виводити.

ВЕСНЯНКИ — це різновид пігментних плям, які найчастіше з’являються на обличчі, руках, а також на верхній частині спини і грудей. Активність пігментації залежить від пори року. Взимку вони можуть бути майже непомітними, а навесні, під упливом сонячних променів, ці цяточки темнішають, набуваючи темно-коричневого відтінку. Веснянки — своєрідний захист організму від сонячних опіків, також вони запобігають небезпечному переродженню клітин під дією ультрафіолету.

Зазвичай ластовиння починає проявлятись у п’ять-сім років, а піку сягає у період статевого дозрівання. З віком пігментація стає щораз меншою, а після 40 років взагалі може зникнути.

Схильність до утворення ластовиння залежить від спадковості. Найчастіше веснянки з’являються у світлокосих, рудоволосих і світлооких людей. А все тому, що їхня шкіра містить недостатньо меланіну, який робить її темнішою і захищає від сонячних променів.

Крім того, раптова поява цих пігментних плям може сигналізувати про проблеми зі здоров’ям — гормональний дисбаланс, гіповітаміноз, захворювання печінки та жовчовивідних шляхів. Серед причин також надмір стресів, вагітність і навіть косметичні процедури.

Зовсім позбутися веснянок майже неможливо, їх можна лише дещо висвітлити. Значно легше запобігти їхній появі — заздалегідь користуватися сонцезахисними кремами з високим ступенем захисту. Таким кремом потрібно змащувати шкіру перед виходом на вулицю, а якщо ви плануєте весь день перебувати на сонці, то щогодини. Додатковим захистом є капелюшок і сонячні окуляри.

Є багато ефективних народних засобів висвітлення веснянок у домашніх умовах. Серед найпопулярніших — маски з лимона. Сік третини лимона змішати зі склянкою холодної води і протирати цією сумішшю відкриті ділянки шкіри. Висвітлити шкіру також допоможуть огірок, квас, кисломолочні продукти. Маски з них варто робити ввечері, адже після таких процедур шкіра стає дуже чутливою.

Правильне харчування також може допомогти боротися з веснянками. Потрібно вживати продукти, багаті на вітаміни С і РР, адже саме їх нестача призводить до посилення пігментації шкіри. Джерела цих вітамінів — гречана крупа, яловичина, куряче м’ясо, печінка, а також овочі та фрукти.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

— Петровичу, ти не в курсі, коли в нас піст закінчується?

— Не знаю, а навіщо тобі?

— Щоб можна було спокійно м’ясо їсти.

— А хіба ти його не їси?

— Їм, звичайно, але якось неспокійно.

* * *

— Як? Ви п’єте каву?! — заволав молодий лікар, побачивши свого пацієнта. — Запам’ятайте: для вас кава — це смерть!

— Але, мабуть, дуже повільна, бо п’ю її вже шістдесят років.

* * *

Прийшов пацієнт до психіатра:

— Лікарю, у мене все погано: здоров’я нема, грошей також, ніхто не любить.

— Ну, зараз ми це поправимо. Сідайте зручніше, заплющте очі і повторюйте: «У мене все добре, я здоровий, багатий і успішний. Я люблю, і мене люблять».

Чоловік розплющує очі:

— Я радий за вас, лікарю.


 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове