Архів
Четвер,
17 березня 2016 року

№ 29 (19361)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша поштаСоняшник
  • За рубежем
Збройно-політична рокіровка

РОСІЯ оголосила про виведення з Сирії своїх військових сил.

Докладніше...
П’ять років страждань і безнадії

ШВЕЙЦАРІЯ. У Женеві тривають мирні переговори щодо Сирії.

Докладніше...
Співпраця у розвитку технологій

ПОЛЬЩА спільно з Україною розроблятиме обладнання для штучних супутників Землі.

Докладніше...
Ще одна гаряча точка

ПАКИСТАН. На північному сході країни знову теракт.

Докладніше...
Попередження войовничому сусіду

КІПР пригрозив заблокувати переговори про членство Туреччини в ЄС.

Докладніше...
Пережив і ворогів

ІЗРАЇЛЬ. Тут нині живе найстаріший у світі чоловік.

Докладніше...
Ганьбу вже не приховати

ФРАНЦІЯ. Пов’язаний із педофілією скандал набуває дедалі більшого розголосу.

Докладніше...
До сонму святих

ВАТИКАН. Матір Терезу канонізують 4 вересня.

Докладніше...
Версія для друку          На головну

Житлова субсидія – дієвий механізм

державної допомоги населенню

Ось-ось завершиться опалювальний сезон, і більшість із нас зробить висновки про те, в яку суму цього року нам обійшлося тепло в домівках. Хоча, й не чекаючи його закінчення, можна констатувати, що нові тарифи на житлово-комунальні послуги спустошили наші гаманці. Щоправда, багатьом українським сім’ям вдалося знизити суми у рахунках за комуналку – їм це допомогла зробити держава, адже вони звернулися до відповідних органів за призначенням житлових субсидій. У 2015 році Кабінет міністрів України прийняв низку постанов, якими запровадив зміни до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм відповідного звернення. Відтепер для надання цього виду допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати родини.

ЩЕ У СЕРПНІ 2014 року Уряд запровадив новий порядок визначення розміру обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги в разі призначення субсидії залежно від сукупного доходу домогосподарства на одну особу. Окрім цього, було затверджено соціальні норми житла для оплати користування ним і опаленням та соціальні нормативи на житлово-комунальні послуги, щодо оплати яких держава надає пільги та призначає субсидії.

Було розширено коло претендентів на житлові субсидії. Зокрема, право на субсидію набули особи, які не зареєстровані, але фактично проживають у помешканні та уклали договір оренди на житло. Рішення у таких випадках приймається комісіями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Для призначення субсидії сукупний дохід став обчислюватися відповідно до одержаних членами сім’ї доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб.

Серед найважливіших нововведень також варто відзначити такі:

• житлові субсидії призначаються на основі середньомісячного сукупного доходу домогосподарства за попередній календарний рік;

• житлові субсидії призначаються на дванадцять місяців від місяця звернення за її призначенням;

• після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок на наступний період для домогосподарств, які одержували її у попередньому періоді, без звернень громадян.

Протягом 2015 року значно зросла кількість домогосподарств — одержувачів субсидії. Якщо у грудні 2014-го її отримували 1,1 млн домогосподарств, то у грудні 2015-го вже близько 5 млн.

З огляду на зростання тарифів та подальше підвищення цін, можна з упевненістю прогнозувати, що незабаром число громадян, які звертатимуться за призначенням житлової субсидії, зросте. Мільйони людей уже переконалися на власному досвіді в ефективності нової програми або не раз чули про досвід знайомих, які змогли скоротити витрати на оплату рахунків за спожиті послуги.

Після завершення опалювального сезону буде проаналізовано підсумки запровадження нових умов призначення субсидії та внесено корективи. Проте головний принцип залишиться незмінним: житлові субсидії матимуть змогу отримати всі, хто цього потребує.

У мережі Інтернет з’явився ресурс, який у дохідливій формі дає роз’яснення всіх ключових моментів щодо житлових субсидій. Ресурс створений у рамках проекту Міністерства соціальної політики за підтримки Світового банку, його адреса:

http://subsidiya.segodnya.ua

Зокрема, тут можна знайти відповіді на запитання, як платити за житлово-комунальні послуги, коли призначено субсидію, про які зміни у сім’ї потрібно повідомляти органи соціального захисту тощо.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
До джерел корупції
Читати
Промисловий гігант за ціною квартири
Читати
Диверсія «будіндустрії»
Читати
Які там податки
Читати
Блакитне паливо не по кишені
Читати
Беріть олівець і калькулятор
Читати
ДМБ
Читати
Ох і полікують нас. Хто доживе...
Читати
Мільярд на рекламу, двадцять — у кишеню
Читати
Карпати лисіють
Читати
Хто за Януковича жирував...
Читати
Кров на бурштині
Читати
Попав у «десятку»
Читати
Круть-верть
Читати


— Ось продамо землю, дорогенькі мої, і заживемо!

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове