Архів
Вівторок,
15 березня 2016 року

№ 28 (19360)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Розповідає лікар

Повітря мало...

Іван МАХОНЬКО,

пульмонолог.

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала: хронічне обструктивне захворювання легень перебуває на четвертому місці у переліку недуг, котрі стають причиною смерті людини.

НЕБЕЗПЕКА полягає в тому, що в легенях відбувається порушення руху повітря, а відтак розвивається дихальна недостатність. При цьому ураження зазнає і серце людини.

Які ж причини розвитку хвороби? Йдеться про ураження органів дихання, на тлі чого розвивається кашель, температура тіла підвищується до позначки 37,5 градуса. Хворий потерпає через сильну задишку й відчуття нестачі повітря. Причиною розвитку хвороби бувають як вірус або бактерії (інфекційні чинники), так і алергічна реакція, наприклад, на домашній пил чи куріння (неінфекційні чинники). Тож загалом захворіти може як курець чи алергік, так і той, хто інфікувався й не пройшов належного лікування.

Як же розвивається недуга? Спершу уражаються бронхи (розвивається бронхіт). Не секрет, що хворі нерідко вдаються до самолікування, ведучи звичний спосіб життя, замість того щоб обстежитися й відповідно лікуватись. Згодом на тлі тривалого запального процесу бронхіт регулярно повторюється, ураження зазнають ще й легені, їхній об’єм зменшується, через що ускладнюється дихання. Людина потерпає через відчуття слабкості й швидку втомлюваність, їй важко витримувати навіть незначні фізичні навантаження. Утім, основна скарга на сильну задишку. Симптоми недуги досить виражені. А це небезпечно, бо йдеться про орган, головною функцією якого є забезпечення процесу дихання людини — збагачення крові киснем і виведення з неї вуглекислоти.

Для діагностики хронічної обструктивної хвороби легень не обов’язкові додаткові обстеження (рентгенівський знімок), адже під час прослуховування в легенях чути хрипи. Хронічна обструктивна хвороба розвивається роками, наслідками такого ураження легень є кисневе голодування організму. А позаяк руйнівні процеси, що запускаються при цьому в бронхолегеневій системі, часто незворотні, хвороба загрожує не тільки здоров’ю людини, а й її життю.

Серед наслідків недуги — бронхіальна астма і навіть ураження серця, адже через надмірні навантаження на тлі порушення основної функції легень відбувається гіпертрофія цього органа (серце збільшується в об’ємі). А ще такі хворі належать до групи ризику розвитку туберкульозу. Тому ті, в кого виявили обструктивне захворювання легень, щоб не допустити погіршення стану, мають перебувати на диспансерному обліку й регулярно (раз на рік) проходити профілактичне обстеження — здавати на аналіз кров, робити рентгензнімок і кардіограму.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

— Лікарю, я дуже хочу жити! Зробіть що-небудь!

— А у вас гроші є?

— Ні.

— То навіщо вам таке життя?..

* * *

Лікар — хворому:

— Вас негайно потрібно оперувати.

— Не згоден. Краще я помру, ніж мене мають різати.

— Та зрозумійте правильно: одне іншому не заважає.

* * *

— Лікарю, що мене тепер чекає? Операція? Ампутація?

— Хворий, я не можу вам усе розповісти. Потім буде не цікаво слухати.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове