Архів
Вівторок,
2 лютого 2016 року

№ 11 (19343)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Лютий
  • За рубежем
Підтримали Україну

ЄВРОСОЮЗ. Проект газопроводу «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці ЄС.

Докладніше...
Хотіли зірвати мирні переговори

СИРІЯ. У Дамаску стався потрійний теракт. 76 загиблих, понад сотня поранених.

Докладніше...
Розкидані війною по світу

ООН уже зареєструвала понад 4,5 млн біженців із Сирії.

Докладніше...
Куди кораблі націлять гармати?

РОСІЯ заявила про «повноцінне угруповання військ» у Чорноморському регіоні.

Докладніше...
І бюджету економія

ПОЛЬЩА. Сейм об’єднав посади міністра юстиції і генпрокурора.

Докладніше...
На дурничку не сподівайтесь

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. ЄС надав уряду Девіда Кемерона право ввести обмеження на доступ біженців до соцзабезпечення.

Докладніше...
До пенсійного віку ще треба дожити

ГРЕЦІЯ. Масовий протест проти пенсійної реформи закінчився сутичкою із поліцією.

Докладніше...
Шахи під забороною

У САУДІВСЬКІЙ АРАВІЇ заборонили гру в шахи.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Репліка

Щоб ми так жили

Олена КОЩЕНКО.

Часто від чиновників найвищих ешелонів доводиться чути, як вони дбають про добробут народу. Нещодавно порадували нас перспективою поетапного підвищення нинішнього року мінімальної заробітної плати — аж до 1550 гривень. Середня ж зарплата в Україні, за даними Держстату, на цей час — 4,5 тисячі… А які зарплати одержують самі «слуги народу»? Звісно, легальні, без «доважків» і «можливостей».

Президент України

ОФІЦІЙНА зарплата Петра Порошенка — 9296 грн (на сьогодні за обмінним курсом валют НБУ це 371 долар, виходить 4462 «зелених» на рік).

Виявляється, Глава нашої держави отримує найнижчу зарплату серед колег у світі! Так, президент Білорусі Олександр Лукашенко щороку заробляє 33 тис. дол., Росії Владімір Путін — 105 тис. Але й вони «пасуть задніх». Бо найвища зарплата все ж у Барака Обами — 400 тис. дол. на рік. До речі, канцлер Німеччини Ангела Меркель заробляє 283 тис. дол. на рік, президент Франції Франсуа Олланд — 230 тис., прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон — 215 тис…

Іще до відома: оклад глави Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна у півтора разу вищий за зарплатню його безпосереднього начальника — 15 758 грн.

Щоправда, наш лідер може собі «дозволити» таку зарплату, позаяк далеко не бідна людина — «шоколадний король». За даними журналу «Форбс», його активи оцінюються у 979 мільйонів доларів. Трохи не дотягує до статусу мільярдера. Лише позаторік Порошенко заробив 368 млн грн, що в сім разів перевищило його заробіток у 2013-му. (Даних за минулий рік поки що немає).

Прем’єр і міністри

ОКЛАД Арсенія Яценюка за вирахуванням податків — 6500 грн. Але й глава уряду, якого дехто називає «людиною найбагатшого бізнесмена України Рината Ахметова», теж живе не тільки на зарплату. В декларації за позаминулий рік він вказав прибуток у розмірі 1 млн 147 тис. 352 грн. Цю суму нібито накопичив завдяки дивідендам з різних цінних паперів.

Міністри після всіх податкових відрахувань одержують на руки 5980 грн. Однак вони, як і їхній «патрон», не сидять на голому окладі. З нинішнього року їм повернули раніше «урізані» премії і надбавки, суми котрих нерідко перевищують ставку. Загалом зарплати міністрів різняться.

Багато хто з читачів цікавиться: яка зарплата в призначеної у червні 2014-го очільниці Національного банку України Валерії Гонтаревої, після чого гривня знецінилася майже втричі, а інфляція зашкалює? Виявляється, це секрет! Принаймні у відомстві розкривати його не квапляться. А на журналістські запити прес-служба установи відписує: «Розпорядчі документи НБУ, котрими затверджено розміри посадових окладів працюючих, належать до інформації з обмеженим доступом».

Це тепер так усе втаємничили. Рік тому Валерія Гонтарева була відвертішою з журналістами: зізналася в інтерв’ю, що не задоволена своєю зарплатою. Мовляв, «за цю непросту роботу» має всього близько 10 тис. грн. «Я не погоджуюся з такою зарплатою — не погоджуюся ні я, ні члени правління НБУ. Сподіваємося, що Верховна Рада її змінить», — заявила тоді Гонтарева. Як уже було сказано вище, парламентарі «почули» і її, і всіх урядовців: повернули надбавки. Варто лише зауважити, що Гонтарева вже на той час була гривневим мільйонером. Згідно з офіційною декларацією за 2013 рік, її дохід становив 3,8 млн грн, на рахунках у банках зберігалося 8,25 млн грн.

Народні депутати

ЗАРОБІТКИ народних депутатів каденції восьмого скликання стали жертвою загальної концепції економії держбюджету.

Після врізання додаткових надбавок і премій, вирахування податків оклад народного депутата України становив близько 5000 грн (ще 2014-го парламентарі одержували набагато більше: по 17 тис. грн). Експерти зазначають: тодішня політична гра на зменшення депутатських окладів була банальним популізмом. Бо на такі гроші працювати у Верховній Раді у кращому разі можуть тільки люди з бізнесу, що добивалися мандата з корупційною метою, мільйонери чи утриманці олігархів (в нинішньому складі ВР серед депутатів вистачає і перших, і других, і третіх).

Цьогорічний бюджет щедріший для народних обранців — їхні зарплати підвищено вдвічі. Тоді як середня зарплатня по країні має зрости всього процентів на п’ять. Між іншим, в Ірландії парламентар заробляє в 1,92 разу більше, ніж пересічний громадянин цієї країни, у Франції — в 1,87, у Великій Британії — в 2,09 разу. У Росії оплата праці депутата Держдуми перевищує середню в країні у 13 разів…

Крім зарплати, українські парламентарі мають право на бонуси і пільги від держави. Наприклад, у витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради передбачено кошти на оренду житла або винаймання готельного номера в Києві. За останніми даними сайту ВР, такою можливістю скористалися 177 народних обранців. Серед них і цілком забезпечені. Як-от Андрій Вадатурський із фракції БПП. Згідно з торішньою декларацією, цей законодавець заробив 1,2 млн грн, а журнал «Форбс» оцінює його статки у 126 млн дол. Або член депутатської групи партії «Відродження» Євген Геллер — власник ФК «Зоря», який, за даними ЗМІ, позаторік заробив 23 млн грн.

Найоплачуваніші особи на Олімпі

НАЙВИЩІ зарплати в реформаторів. Так, українська реформаторка грузинського походження — керівник Національної поліції Хатія Деканоідзе має ставку 40 тис. грн, яка з усіма доплатами збільшується більш ніж удвічі й становить 98 тис. грн. Зарплата голови Національного антикорупційного бюро Артема Ситника — 70 тис. грн, керівника «Нафтогазу» Андрія Коболєва — 26 тис. грн…

Висновки кожен читач зробить сам. Адже головне — ефективність діяльності наших владців, які утримуються народним коштом. А вона, на жаль, поки що мізерна. Зате щодо корумпованості Україна й донині у лідерах серед усіх європейських країн.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
«Німець скаже: «Ви моголи...»
Читати
Скільки вам — знаємо, а нам?
Читати
Прорубали тунель у Європу
Читати
Блеф, панове!
Читати
I — провал у торгівлі
Читати
Штучний доларовий голод
Читати
На користь олігархів
Читати
Пишіть листи
Читати
Крим і Волинь разом
Читати
Не помастиш — не поїдеш
Читати
Iмені Мусліма Магомаєва
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове