Архів
Вівторок,
26 січня 2016 року

№ 8 (19340)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Розповідає спеціаліст

Ячмінь, ячмінець...

Вікторія ОМАНСЬКА,

лікар-офтальмолог.

Ячмінь, як кажуть у народі, або кон’юнктивіт — одна з найпоширеніших хвороб очей, котру можна дуже легко підхопити холодної пори або ж заразитися нею уже від недужого.

ЦЮ ПАТОЛОГІЮ обов’язково треба лікувати, а не чекати, «доки саме мине». Не будете ж ви, як у давнину, підносити до ока дулю, промовляючи: «Ячмінь, ячмінець — на тобі гостинець».

Кон’юнктивіт — гнійне запальне захворювання волосяної цибулини вій або сальної залози повіки. Збудник хвороби — стафілокок. Він проникає у волосяний мішечок або в сальну залозу, відбувається інфікування, після чого розвивається гнійне запалення. Проявляється воно гостро з почервоніння і легкого набряку. Невеликий запальний осередок досить болючий. На другий-третій день з’являється гнійник із верхівкою жовтуватого відтінку. На третій-четвертий — він розкривається, біль ущухає. Якщо запалення виникає у ділянці зовнішнього кутика ока, то виникає сильний набряк через порушення лімфообігу.

Ячмінь може бути зовнішній і внутрішній. При зовнішньому відчувається локальний набряк і гіперемія (збільшення кровонаповнення) шкіри, іноді можливий колючий біль, але найчастіше він виникає при дотику до ячменя.

При внутрішньому почервоніння і набряк на внутрішній поверхні повіки можна помітити, якщо відтягнути нижню повіку донизу. Такий ячмінь небезпечний, бо існує ймовірність поширення запального процесу на всі оболонки очного яблука або навіть менінгіту.

Чому ж виникає ця хвороба? Ячмінь — ознака порушення захисних механізмів імунної системи і гіповітамінозу. А причин цього декілька. Це можуть бути віруси, грибки, бактерії, інфекції чи алергічна реакція, хламідіоз. Виникати кон’юнктивіт може й на тлі загального зниження імунітету організму.

На бактеріальний кон’юнктивіт найчастіше хворіють діти. Він дуже часто виникає тому, що малеча тре очі брудними руками. Найнебезпечнішим збудником бактеріального кон’юнктивіту є бактерія хламідії.

Інфекційний кон’юнктивіт провокують різні інфекції. Часто та ж інфекція, що є збудником ангіни, може паралельно інфікувати й очне яблуко.

До речі, більшість форм цього захворювання — заразні. Тож якщо є підозра на кон’юнктивіт, краще на кілька днів залишитися вдома, доки хвороба не почне минати.

За правильного підходу таке захворювання можна вилікувати без ускладнень за кілька днів. Проте задавнена форма, яку неналежним чином лікували чи й узагалі не звертали уваги, може бути досить небезпечною. Вона здатна призвести до серйозних проблем із зором, перерости у хронічну стадію аж до сліпоти. Тому при перших таких проявах слід звернутися до фахівця, який і вибере для пацієнта найоптимальніший спосіб лікування.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

Оголошення на дверях кабінету з видачі листків непрацездатності: «Чоловіки! Не пропустіть моменту: у морози та холоди так легко відрізнити розумну жінку від нерозумної. Розумна — в шапці, нерозумна — без неї, зате з високою температурою, нежитем, кашлем та чханням».

* * *

Лікар — пацієнтові:

— Ось ваші таблетки для схуднення. У банці 300 штук. Приймати їх не треба.

— Тоді як вони мені допоможуть?

— Дуже просто. Двічі на день висипайте всі таблетки на підлогу. Потім нахиляйтеся і збирайте. По одній.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове