Архів
Вівторок,
19 січня 2016 року

№ 5 (19337)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Нова сторінка в історії

ІРАН. З Ісламської Республіки знято американські санкції.

Докладніше...
Серед жертв — українська родина

БУРКІНА-ФАСО. В Уагадугу терористи атакували готель «Splendid».

Докладніше...
Ось хто каламутить Європу

РОСІЯ незаконно фінансує європейські партії.

Докладніше...
Баварці невдоволені діями канцлера

НІМЕЧЧИНА. Уряд Баварії висунув ультиматум Ангелі Меркель.

Докладніше...
Інфляційне піке

ВЕНЕСУЕЛА. Споживча інфляція тут досягла 141,5%.

Докладніше...
Обрали курс на незалежність

КИТАЙ. На виборах голови адміністрації Тайваню перемогли демократи.

Докладніше...
Курцям на замітку

ТУРКМЕНИСТАН. Віднині на території країни заборонено продаж цигарок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Обережно: шахраї

Спокушають
«липовими» виграшами

Олена КОЩЕНКО.

В Україні знову набрала обертів афера із псевдовиграшем автомобіля. При цьому зловмисники видурюють у людей гроші, спекулюючи не лише на їхній довірливості, а й на жадібності до дармівщини…

ЯК ЦЕ роблять? Користувачам мобільних телефонів надсилають СМС такого (або приблизно такого) змісту: «Ви виграли автомобіль «Шкода». Подробиці — на сайті офіційного представника автоконцерну або за телефонами…» Тут же вказується назва сайта і телефони концерну, який нібито розіграв суперприз серед клієнтів мобільного оператора…

На перший погляд — усе переконливо. Тож звичною реакцією людини є радість. Ще б пак, вона виграла автомобіль! І нерідко одержувачі СМС одразу починають телефонувати за вказаним номером.

— Вітаємо! Це справді головний офіс автодилера… Так, на ваш номер випав щасливий жереб: ви виграли новеньку автівку такої-то моделі, — відповідають на протилежному кінці зв’язку.

Ясна річ, ви захочете дізнатись, як можна забрати приз — базову модель тієї ж невеликої «Шкоди» вартістю 400-450 тисяч гривень. Вам так само ввічливо і чітко пояснять, що для цього треба зробити. Всього-на-всього попередньо сплатити державне мито за авто — «якихось» дві-п’ять тисяч гривень. Гроші, підказують, необхідно перевести на приватний рахунок в одному з банків, і вже з чеком забрати машину в автосалоні. Причому переказати їх належить упродовж доби. Інакше, застерігають у слухавці, «пропозиція надійде іншому абоненту»…

Звісно, аж ніяк не кожний ощасливлений такою СМС-кою має можливість перевірити, чи справжніми є вказані номери того ж шанованого європейського концерну, за якими він щойно телефонував. Зрештою навіть бувалі користувачі Інтернету, заходячи на вказаний у СМС-ці сайт (де є й адреси автосалонів, і ті ж щойно набрані номери телефонів), не завжди зорієнтуються в тому, що насправді гру веде «клон», спеціально створений на тимчасовому електронному ресурсі для оборудки. Годі казати і про надійність та авторитетність «працівників автоконцерну», які давали роз’яснення «щасливчикові», бо це звичайнісінькі аферисти.

Для своєї оборудки шахраї купили на вулиці кілька SIM-карток із телефонними номерами, вставили їх у свої мобілки і за давно розробленою схемою «запустили» оборудку з банківськими рахунками, які проіснують лише доти, доки якась довірлива жертва перекаже туди гроші. «Держмито» буде миттєво зняте з рахунка, а сам він закриється. Так само раптом «замовкнуть» і телефонні номери нібито представництва.

Після одержання коштів спритники швидко замітають сліди. Щоправда, як зазначають правоохоронці, хоч маніпуляції з псевдорозіграшами нині дуже популярні, постраждалих усе ж небагато. І не тому, що люди тепер досить обізнані, а тому, що не в усіх «щасливчиків» нині є гроші навіть на держмито.

Не втрапити на гачок до шахраїв просто — не кваптеся платити гроші. Ніякі держмита у формі поповнення чийогось карткового рахунка не сплачуються! Ретельно перевіряйте інформацію. Через різні довідники уточніть номери телефонів справжніх представництв в Україні відомих виробників автомобілів. Обман у такому разі відкриється одразу. А ще не забувайте: у наш час дармовими призами ніхто не розкидається, а «на чужий коровай рота не роззявляй!».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Урок у День соборності
Читати
Справжня сутність реформ
Читати
«Бікфордів шнур» запалено...
Читати
Iлюзія економії
Читати
Шановані люди на копійки не розмінюються
Читати
Позичав — плати
Читати
Ще раз про «тінь»
Читати
Хабарники затягнуть паски
Читати
Власне виробництво
Читати
Хитромудрі
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове