Архів
Вівторок,
19 січня 2016 року

№ 5 (19337)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Нова сторінка в історії

ІРАН. З Ісламської Республіки знято американські санкції.

Докладніше...
Серед жертв — українська родина

БУРКІНА-ФАСО. В Уагадугу терористи атакували готель «Splendid».

Докладніше...
Ось хто каламутить Європу

РОСІЯ незаконно фінансує європейські партії.

Докладніше...
Баварці невдоволені діями канцлера

НІМЕЧЧИНА. Уряд Баварії висунув ультиматум Ангелі Меркель.

Докладніше...
Інфляційне піке

ВЕНЕСУЕЛА. Споживча інфляція тут досягла 141,5%.

Докладніше...
Обрали курс на незалежність

КИТАЙ. На виборах голови адміністрації Тайваню перемогли демократи.

Докладніше...
Курцям на замітку

ТУРКМЕНИСТАН. Віднині на території країни заборонено продаж цигарок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • На зв’язку — Буковина

Побільшало грошей

Зенон МИХЛИК.

НА ПОЗАЧЕРГОВІЙ сесії обласної ради депутати переглянули бюджет краю, аби привести його у відповідність до Закону «Про Державний бюджет України на 2016 рік». У результаті підвищили дохідну частину на 530 млн грн. Завдяки цьому передбачено збільшити фінансування капітального будівництва, також подвоїли суму коштів депутатського фонду, який використовується для соціальної підтримки малозахищених верств населення у рамках обласної комплексної програми «Турбота».

Назад уже не хочеться

БІЛЬШІСТЬ тимчасових переселенців, котрі знайшли прихисток на Буковині, покинувши власні домівки через окупацію Криму Росією і розв’язану її найманцями війну на Сході України, має намір осісти тут надовго. Про це повідомив на прес-конференції заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Юрій Півень.

Сьогодні число внутрішньо переміщених осіб в області сягає 2800. Усі отримують допомогу з державного бюджету, також певну суму виділяє облдержадміністрація. Не забувають про них і волонтери. Однак досі залишається гострою житлова проблема.

За словами голови ГО «Волонтерський рух Буковини» Катерини Пономарьової, торік чверть прибулих покинула регіон: хтось знайшов роботу за фахом чи дешевшу квартиру в іншій області, хтось переїхав до рідні. А частина людей таки повернулась на окуповану територію — там житло, батьки. І все ж, як засвідчує опитування, 60% приїжджих уже не вважають себе переселенцями, бо вподобали Буковину.

Ох, ця Маланка!

ТРАДИЦІЙНО яскраве свято Маланки (або по-місцевому Перебирія) відбулося у Вашківцях Сокирянського району. Щороку його організатори включають у програму найактуальніші події у житті України і світу.

Цього разу гурт, що назвав себе «Вашківецькі бандери», узяв у полон «агресора Путіна». «У нас девіз такий: хто до нас із мечем прийде, від меча й загине», — заявили рішучі маланкарі, серед яких були учасники бойових дій на Сході України.

Звісно, не обійшлося на святі без символу року — Мавпи. Веселили люд, як завжди, Ведмідь, Коза та інші колоритні персонажі. Серед новинок — корабель «Арго» з екіпажем кумедних «морячків», що «проплив» вашковецькими вуличками.

А 15 січня у Чернівцях відбувся V фольклорно-етнографічний фестиваль «Маланка-фест». Нагадаємо, торік це дійство відмінили через події в зоні АТО, проте тепер його організатори, громадськість та учасники бойових дій вирішили: людям потрібне свято. І воно відбулося. Зокрема, запам’ятається і благодійною місією — волонтери збирали гроші для реабілітації бійців.

Прогрес — навіч

ЗА ПОКАЗНИКАМИ науково-педагогічного потенціалу, якістю навчання та міжнародним визнанням Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича в 2015-му піднявся із 26-ї позиції на 12-ту. Такий підсумок щорічного консолідованого рейтингу 286 вищих навчальних закладів України, складеного інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua».

Увірвався терпець

БУКОВИНСЬКІ журналісти вручили т. в. о. начальника головного управління Національної поліції в Чернівецькій області Сергію Пілігріму звернення щодо перегляду порядку відносин між працівниками ЗМІ та правоохоронцями.

«Останнім часом просто неможливо вчасно отримати коментар щодо будь-якого інциденту, — йдеться у документі. — Це ж стосується і оперативного відео — його нам просто не надають… Коли все ж удається випросити коментар, занепокоєння викликає форма подачі інформації: працівники відділу зв’язків із громадськістю записують коментар до події і розсилають редакціям. Такий підхід суперечить принципам відкритості та об’єктивності, адже позбавляє змоги поставити уточнювальне запитання, дізнатися подробиці. Ця тенденція посилює враження закритості правоохоронної системи від журналістів та громадськості… Усі наші претензії і прохання до місцевої поліції вже тривалий час залишаються без відповіді».

Працівники ЗМІ сподіваються, що після розгляду звернення туман надмірної таємничості у роботі поліції розійдеться і перед журналістським оком чіткіше вималюються контури багатьох резонансних справ.

На комунальників сподівайся, але й сам не дрімай

ДЕПУТАТ Чернівецької облради Андрій Маковей переобладнав свій мікроавтобус на своєрідний грейдер для розчищення снігу, взявши під опіку кілька вулиць Мамаївців Кіцманського району, де він проживає. Лиш здійметься віхола, причіпляє спеціальне навісне обладнання, придбане за кордоном, і вирушає у рейс селом. Каже, подібна практика давно існує в багатьох країнах Європи — там не чекають, допоки підтягнуться комунальники зі своєю технікою, а самі беруться до діла.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Урок у День соборності
Читати
Справжня сутність реформ
Читати
«Бікфордів шнур» запалено...
Читати
Iлюзія економії
Читати
Шановані люди на копійки не розмінюються
Читати
Позичав — плати
Читати
Ще раз про «тінь»
Читати
Хабарники затягнуть паски
Читати
Власне виробництво
Читати
Хитромудрі
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове