Архів
Вівторок,
19 січня 2016 року

№ 5 (19337)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Нова сторінка в історії

ІРАН. З Ісламської Республіки знято американські санкції.

Докладніше...
Серед жертв — українська родина

БУРКІНА-ФАСО. В Уагадугу терористи атакували готель «Splendid».

Докладніше...
Ось хто каламутить Європу

РОСІЯ незаконно фінансує європейські партії.

Докладніше...
Баварці невдоволені діями канцлера

НІМЕЧЧИНА. Уряд Баварії висунув ультиматум Ангелі Меркель.

Докладніше...
Інфляційне піке

ВЕНЕСУЕЛА. Споживча інфляція тут досягла 141,5%.

Докладніше...
Обрали курс на незалежність

КИТАЙ. На виборах голови адміністрації Тайваню перемогли демократи.

Докладніше...
Курцям на замітку

ТУРКМЕНИСТАН. Віднині на території країни заборонено продаж цигарок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Резонанс

Гризлов у Києві. З якою метою?

Підготувала
Марина ТІШКОВА.

Минулого понеділка в Україні таємно побував екс-голова Держдуми Росії, а нині новий представник РФ у Тристоронній контактній групі в Мінських перемовинах Борис Гризлов. Як згодом стало відомо, він провів зустріч зі своїм колегою по переговорному процесу Леонідом Кучмою, пізніше — і з Президентом Петром Порошенком. Цей візит викликав збурення серед політиків та експертів, у зв’язку з його «підкилимністю» висловлюються різні припущення про мету приїзду. Пропонуємо кілька коментарів щодо візиту російського політика.

Директор департаменту політики та комунікацій Міністерства закордонних справ Олексій МАКЄЄВ:

«Гризлов приїхав на двосторонні переговори не як представник Російської Федерації, він приїхав як учасник цього тристороннього формату, який є важливим механізмом для врегулювання ситуації на Донбасі. Відповідно цей візит МЗС розцінює виключно як участь росіянина у Тристоронній контактній групі».

Представник України у Тристоронній контактній групі в Мінську Роман БЕЗСМЕРТНИЙ:

«Деталі знає дуже вузьке коло осіб, я б не хотів особливо говорити про зміст і сенс візиту. Та й справа в іншому. Цей візит не допоміг вирішенню поточних проблем, навпаки, викликав шквал емоцій і обурення в суспільстві. Це прояв совкової, позапротокольної дипломатії, яка вбиває будь-які дипломатичні зусилля і компроміси. Це стара радянська школа «імені Громико», яку успішно продовжує глава російського МЗС Сергій Лавров... Вони вирішили, що їм треба кудись їхати, — значить, сідають і їдуть. Я не втаємничений у цю подію, але в усякому разі розцінюю її як помилку, що може зіпсувати багато наших напрацювань».

Головний редактор сайта Цензор.нет Юрій БУТУСОВ:

«Результати зовнішньої політики нашої держави не залежать безпосередньо від того, з ким на своїй землі проводить переговори Президент. Україна з Росією офіційно не перебувають у стані війни, а переговори постійно тривають у рамках Мінських угод — із цим статус-кво погоджується парламентська більшість. Виходячи з цього, приліт Гризлова не є чимось таким, що радикально змінює обстановку. Переговори можуть бути й неофіційними. Те, що путінські «шістки» літають в Україну в надії про щось домовитися, — не показник зміни політичного курсу Києва. Це ознака слабкості і нездатності Кремля домогтися зміни обстановки військовим шляхом».

Головний редактор інтернет-видання «Острів» Сергій ГАРМАШ:

«Я вважаю візит Гризлова одним із кроків до дезінформації світової спільноти, нібито Росія йде на діалог. А з чим він прилетів, ми не знаємо. Швидше за все, це ті ж умови, які озвучив Путін в інтерв’ю німецьким журналістам».

Директор Міжнародного інституту демократій Сергій ТАРАН:

«Не варто ставитися до візиту Гризлова суб’єктивно. Неважливо, хто нещодавно прибув до Києва — Гризлов чи росіянин з іншим прізвищем, — сьогодні для України вони всі однакові. Слід робити акцент на суті обговорення Мінських угод і на правильній альтернативі подальшого кроку у разі, якщо ці домовленості не виконуються».

Директор Інституту національної стратегії України, політолог Олеся ЯХНО:

«Уже зараз можна говорити про дві складові візиту Бориса Гризлова до Києва: форму та зміст. З точки зору другої, тобто можливих обговорюваних питань, ніяких ризиків і потенційних загроз для України немає. Київ чітко і ясно означив свою позицію щодо політичної частини Мінських угод і російського варіанта трактування... З точки зору форми, публічна сторона візиту Гризлова — це «гібридна війна» в дії. Навіть там, де в України на 100% виграшна ситуація, її намагаються подати або як «зраду», або як прояв сили, а не слабкості Кремля. Прив’язка приїзду Гризлова до обговорення законопроекту змін до Конституції і озвучування цієї версії в окремих ЗМІ має такі цілі: дискредитацію самого проекту документа (а він, нагадаю, критикується Путіним) та української влади в тому сенсі, що варіант оновлення Основного закону нібито обговорюється з представником РФ... Я вважаю приліт Гризлова свідченням того, що Росія сьогодні більше зацікавлена ​​в зрушенні ситуації на Донбасі з теперішніх позицій. Країна-агресор готова йти на певні поступки, тому що нинішній стан справ катастрофічний більшою мірою для самої неї».

Політичний аналітик Олександр ПАЛІЙ:

«Мета візиту Гризлова — хоч якось зрушити з мертвої точки теперішню ситуацію на Донбасі, щоб Росія змогла говорити про зняття санкцій, послаблення тиску з боку Заходу. Такі дії свідчать про те, що російське керівництво усвідомило: силою воно Україну не візьме, необхідно залишити в її складі джерело нестабільності. РФ уже задумалася про загрозу своєму існуванню, спричинену авантюрною політикою... Росії необхідно всіляко демонструвати Керрі та Обамі, що вона рухається в напрямку виконання Мінських угод, що необхідно знімати санкції... Тобто фактично своєю політикою і діями Кремль загнав себе в глухий кут і тепер намагається знайти вихід із ситуації, що склалася».

Журналіст, колишній прес-аташе посольства Грузії в Україні Бачо КОРЧИЛАВА:

«Вважаю, що нічого страшного в самому прильоті Гризлова немає, навіть незважаючи на те, що наш повітряний простір закритий для російських літаків. Переговорники завжди користуються особливими привілеями, і це не дивно. Крім того, Гризлов, думаю, привіз конкретні пропозиції (не факт, що гарні), швидше за все для Глави держави Петра Порошенка, але, згідно з субординацією, передав їх своєму українському колезі екс-президенту Кучмі. Що привіз Гризлов і для чого потрібен був цей візит, ми всі зрозуміємо з часом, коли ці пропозиції будуть потроху озвучуватися сторонами. У самому приїзді немає нічого ні поганого, ні хорошого. Просто приїхав і передав те, що веліли... А вислуховувати переговорників треба завжди, щоб знати, чого хочуть вороги».

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Урок у День соборності
Читати
Справжня сутність реформ
Читати
«Бікфордів шнур» запалено...
Читати
Iлюзія економії
Читати
Шановані люди на копійки не розмінюються
Читати
Позичав — плати
Читати
Ще раз про «тінь»
Читати
Хабарники затягнуть паски
Читати
Власне виробництво
Читати
Хитромудрі
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове