Архів
Вівторок,
19 січня 2016 року

№ 5 (19337)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Вербиченька
  • За рубежем
Нова сторінка в історії

ІРАН. З Ісламської Республіки знято американські санкції.

Докладніше...
Серед жертв — українська родина

БУРКІНА-ФАСО. В Уагадугу терористи атакували готель «Splendid».

Докладніше...
Ось хто каламутить Європу

РОСІЯ незаконно фінансує європейські партії.

Докладніше...
Баварці невдоволені діями канцлера

НІМЕЧЧИНА. Уряд Баварії висунув ультиматум Ангелі Меркель.

Докладніше...
Інфляційне піке

ВЕНЕСУЕЛА. Споживча інфляція тут досягла 141,5%.

Докладніше...
Обрали курс на незалежність

КИТАЙ. На виборах голови адміністрації Тайваню перемогли демократи.

Докладніше...
Курцям на замітку

ТУРКМЕНИСТАН. Віднині на території країни заборонено продаж цигарок.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Актуально

Вижити, щоб... жити!

Президент України Петро Порошенко дав першу у новому році велику прес-конференцію, яка відбулась 14 січня у «Мистецькому арсеналі»

Фото прес-служби Президента.

Глава держави вельми розлого, у властивому професійному ораторові дусі розповідав про те, що в Україні вже створені передумови для її економічного зростання, про важливі
кроки до безвізового режиму з ЄС, про те, що нині хвилює не лише українців, а й світ, — війну на Донбасі.

На закінчення заготовленого заздалегідь і затягнутого у часі вступного слова Петро Порошенко світився гордістю і оптимізмом: «Рік ми прожили, відвоювали і поборолися так, що нарешті я можу стверджувати, що ми повністю змінили порядок денний країни. У січні п’ятнадцятого року на порядку денному стояло питання вижити. В січні шістнадцятого стоїть питання — як країні стати успішною. Думаю, що кожен відчуває різницю.

2016-й — це рік 25-річчя відновлення нашої Незалежності. Це вік, в якому людина стає зрілою, доволі досвідченою, вік, в якому людина здатна вирішувати всі життєві проблеми. Хотів би наголосити — я з оптимізмом дивлюся вперед і хотів би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей».

Президент України Петро Порошенко, зокрема, зупинився на таких моментах.

Головний результат року

— АГРЕСІЯ відбувається не тільки військова. Із 1 січня розпочалася потужна і широкомасштабна економічна, яка вступила у фазу ембарго. Коли продукцію величезної кількості українських виробників не просто обмежують митом, а фізично не допускають на територію РФ. Але сьогодні ми можемо твердо сказати, що країна вистояла, створила передумови для розвитку. Відверто кажучи, це головний результат 2015 року.

Повернення Донбасу

— Я ВИЗНАЧИВ такі пріоритети на 2016 рік. У першу чергу це забезпечення миру і, підкреслюю, повернення Донбасу. 2016-го належить оновити український суверенітет над окупованими територіями Донецької і Луганської областей. Боротьба за повернення Криму теж залишається пріоритетом порядку денного. І ми запропонуємо створити міжнародний механізм з деокупації півострова. На моє глибоке переконання, оптимальним форматом для початку такого механізму є формат »Женева плюс» за участі наших партнерів з ЄС, США і, можливо, країн — підписантів Будапештського меморандуму.

«Газова голка» зникла

— ПІДСУМОВУЮЧИ минулий рік, не можу не сказати про досягнуту енергетичну незалежність від РФ. Ми нарешті втілили це в життя. І «газова голка», на якій країна сиділа десятиліттями, всі роки існування України, яка здавалася нашим довічним прокляттям, нарешті зникла. І навіть у найсміливіших мріях уявити ніхто не міг, що ми колись подолаємо залежність від російського газу. Надалі енергетична система України продовжить інтегрування в єдиний європейський енергетичний ринок.

Зустрічі, зустрічі, зустрічі...

— НАПЕРЕДОДНІ зустрічі в Мінську у мене відбулася зустріч із представниками тристоронньої контактної групи, для того щоб, по-перше, твердо наголосити на незмінності української позиції. Україна вимагає, і я про це сказав у Тернополі, чіткого визначення дат, коли і що ми робимо. Ключовим елементом, елементом безпеки, для нас є повернення Державного контролю над державним кордоном України...

Підкреслюю, що я буду зустрічатися з ким завгодно, задля того щоб повернути додому українських героїв Савченко, Сенцова, повернути українських заручників, які знаходяться як на окупованій території, так і на території РФ. Забезпечити режим повної тиші, щоб припинити обстріл українських позицій... Це не перша зустріч, подібних відбулося вже близько десятка. І жодних сенсацій тут немає.

Прокурорів обмежать?

— ВР ПРОГОЛОСУВАЛА за закон про Державне бюро розслідувань. Незважаючи на те що у мене є певні зауваження до цього процесу... я підписую цей закон, і ми тим самим процес починаємо. І слідства в прокуратурі вже не буде, і прокуратура буде обмежена. Я вас із цим вітаю!

Докази «братерства»

— У НАС є неспростовні докази, такі, як супутникові знімки і відео, яке знімає наша розвідка, про перетин кордону України новітньою військовою технікою РФ і підрозділами ЗС РФ. І ми вимагаємо, щоб після того, як ми передамо цю позицію, на це була рішуча і швидка реакція у вигляді виведення окупаційних військ, доступу ОБСЄ для перевірки та створення всіх умов для початку політичного врегулювання.

Електроенергія для Криму

— ПОСТАЧАННЯ електроенергії до Криму ми обговорювали і в «нормандському форматі». Моя позиція абсолютно чітка і прозора: в Криму живуть громадяни України, українці, і ми все робимо для того, щоб жодним чином не ускладнювати їхнє життя. Але для укладення договору на постачання електроенергії за моїми директивами позиція міністерства і уряду була абсолютно прозора — ми негайно підпишемо договір на тих же умовах, забезпечимо відновлення енергопостачання. У договорі має міститися: постачання електроенергії підприємству такому-то, яке розташоване в АР Крим, Україна. У нас немає іншої альтернативи. Це було прямо і чітко зазначено... Ми готові постачати електроенергію, але до українського Криму. Хочете — беріть. Не хочете? Почекаємо повернення українського суверенітету в Криму.

Гонтарева — кращий банкір

— ХОЧУ висловити слова задоволення діяльністю голови НБУ. Аргументація була дуже переконлива і щодо питання стабільності банківської системи, банкрутство якої, не банку окремо, було безповоротне, тому що проблеми накопичувались із 2008 року. Величезна кількість банків-«пустушок», які мали лише політичне або олігархічне прикриття, інфікували всю банківську та економічну систему. На сьогодні від цієї інфікованості країну вдалося значною мірою захистити... Для мене останньою приємною новиною минулого року було висунення кандидатури глави НБУ Валерії Гонтаревої на позиції кращого центрального банкіра світу. Думаю, що це досить ґрунтовна позиція.

Президент — не для заробітків на його імені

— НА ВІДМІНУ від багатьох, я не потребую ні фінансових радників, ні «гаманців». За все життя я заробив достатньо позицій, більше того, зараз можу сказати, що розмір моєї благодійної діяльності вимірюється сотнями мільйонів гривень. Я не маю потреби! Не для того я прийшов на посаду Президента, щоби хтось намагався, використовуючи моє ім’я або мої зв’язки, заробляти на цьому. Для тих, хто ближче, реакція буде ще жорсткіша.

Запросив — і не шкодую!

— Я ЗАПРОСИВ і Міхеіла Саакашвілі, і Еку Згуладзе, і Давида Сакварелідзе, і багатьох інших, і Хатію Деканоїдзе. Запросив — і ні секунди про це не пошкодував і не шкодую зараз. Вважаю, що не помиляється той, хто не робить помилок, але ми це болото розковиряли і зараз легше проводити реформи. Хоча я знаю всі недоліки. Всі!

Уряд очікувань

— ВІД УРЯДУ очікую економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок інвестиційної терапії до активізації реформ за всіма напрямами. Найважливішими вважаю податкову реформу, передовсім — у частині адміністрування, і реформу системи охорони здоров’я. Думаю, що вже нарешті досить політикам-популістам брехати людям про безкоштовну медицину.

Roshen і «сліпий траст»

— ЦЬОГО року я підписав договір нарешті, тому що справді дуже багато часу забрали юридичні питання, про передачу моєї частки в «Рошен» (міжнародна кондитерська корпорація. — Ред.) у незалежний траст, заснований на моделі «сліпого трасту». Згідно з провідними міжнародними стандартами і в повній відповідності до законодавства України. Що передбачає цей траст? Перше: на весь час моєї каденції як Президента ні я, ні хтось інший не може цей договір розірвати. Друге: за цим договором жоден мій підпис, жодна моя вказівка не має ніякої юридичної сили. Третє: управлінцем цього трасту призначений респектабельний іноземний банк першої категорії, який буде володіти, контролювати і управляти активами. Наголошую (і ви можете це перевірити), що стандарти «сліпого трасту» використовуються провідними європейськими та американськими політиками за подібних ситуацій і є єдиним інструментом усунення конфлікту інтересів.

Мінська-3 не існує

— ДАВАЙТЕ припинимо будь-які інсинуації щодо Мінська-3. Його не існує, і, сподіваюся, не існуватиме. Єдине, чого зараз потребують мінські домовленості, — це нова дорожня карта, нові дати, коли сторони беруть на себе зобов’язання імплементувати всі без винятку пункти мінських угод до конкретної дати і у відповідній послідовності. Чи є загроза того, що Росія знову не виконає і не імплементує якісь пункти мінських угод? Буду з вами відвертий: ця загроза справді є. Яка буде реакція на цю загрозу? Продовження або, якщо відбудеться загострення, посилення санкцій.

Антикорупційне бюро — незалежне

— КОЛИ ми дивилися по телебаченню обрання керівництва Національного антикорупційного бюро, всі аплодували і були переконані, що нарешті обрана незалежна людина. Причому ходили чутки — це той, якого дуже не хотів Порошенко, тому що, за інформацією, яка, можливо, частково і відповідала дійсності, я пропонував кандидатуру Давида Сакварелідзе. Комісія ухвалила рішення про обрання Артема Ситника, і я вважаю, що це дуже добре, бо є незалежне Антикорупційне бюро.

Церква має бути єдина

— Я ВІДПОВІДАЛЬНИЙ політик і відповідальний Президент. Мені є чим займатися — президентськими справами, а люди хай святкують Різдво тоді, коли їм більше подобається... Питання створення Єдиної помісної церкви є надзвичайно актуальним, і тут я вітатиму будь-які кроки, які паломники, віряни робитимуть для того, щоб Україна, особливо в цих важких умовах, мала єдину церкву. Це важливо.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Урок у День соборності
Читати
Справжня сутність реформ
Читати
«Бікфордів шнур» запалено...
Читати
Iлюзія економії
Читати
Шановані люди на копійки не розмінюються
Читати
Позичав — плати
Читати
Ще раз про «тінь»
Читати
Хабарники затягнуть паски
Читати
Власне виробництво
Читати
Хитромудрі
Читати


При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове