Архів
Вівторок,
12 січня 2016 року

№ 2 (19334)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я
  • За рубежем
Хтось збурює настрої

НІДЕРЛАНДИ. Більшість громадян виступає проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Докладніше...
Водневі амбіції

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. Оголошено про успішне випробування водневої бомби.

Докладніше...
Кельнські напади

НІМЕЧЧИНА. У Кельні триває розслідування масових нападів на жінок.

Докладніше...
Курс — на відокремлення від Іспанії

ІСПАНІЯ. Парламент Каталонії обрав нового чільника регіонального уряду.

Докладніше...
П’ята влада

У ПОЛЬЩІ — хвилі протесту проти посилення контролю над державними ЗМІ.

Докладніше...
Поминальний січень

ФРАНЦІЯ вшанувала пам’ять загиблих під час минулорічних січневих терористичних атак.

Докладніше...
Хіба то гроші — 800 євро?

ГРЕЦІЯ. В центрі Афін держ-службовці та пенсіонери влаштували акцію протесту.

Докладніше...
Оце мороз!

КАНАДА. На півночі провінції Онтаріо через морози тріснув міст.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Ну і ну!

Дніпропетровське «перезавантаження»

Микола ЯСЕНЬ.

Дніпропетровська область.

Мал. А. Василенка.

Хмари над успішним чиновницьким буттям Олександра Горбунова, який нині очолює управління агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Апостолівського району, почали згущатися давно. Ще під час Революції гідності місцеві активісти повідомили, що, за їхніми даними, Горбунов «брав участь у вербуванні «тітушок» та доправленні їх на Євромайдан як у Києві, так і в Дніпропетровську.

РІЧ У ТОМУ, що Апостолове — під боком Кривого Рогу, де — це вже сьогодні відомо достеменно — «регіонали» формували загони «добровольців» для захисту «честі» правлячої партії. І тут досвід чиновника, про якого мова, став у пригоді.

Про що йдеться? Громадські активісти отримали інформацію, що теперішній куратор аграріїв району Олександр Горбунов за часів СРСР служив у органах КДБ. Після набуття чинності Закону «Про очищення влади» апостолівські патріоти питання щодо цього чиновника поставили руба: підпадає під дію положень документа! На подив громадськості, керівництво РДА ні свіжих, ні давніх підстав для люстраційного «екзаменування» не побачило. Воно взагалі дуже швидко відрапортувало про успішне завершення люстрації. А надто цікавим особам демонстрували «бамагу», надіслану, як запевняли, зі Служби безпеки України: мовляв, «чистий» чоловік, які претензії? Згодом, щоправда, з’ясувалося, що вона не надіслана, а привезена самим О. Горбуновим. Але яка різниця, якщо у ній чорним по білому написано: «В результаті перевірки в СБУ матеріали заборони, передбаченої Законом України «Про очищення влади», відносно особи Горбунова О. В., 1952 р.н., відсутні»? Дещо плутано, утім, безальтернативно.

Однак, на нещастя головного апостолівського аграрія, місцева громадська організація — «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров’я» — звернула увагу, що лист із такої поважної установи надрукований не на фірмовому бланку, не проставлено печатку, є питання й до підпису керівника... Тож активісти надіслали запит у Службу безпеки, до якого додали копію загадкового клаптика паперу.

Грім ударив наприкінці минулого року. Із СБУ надійшла відповідь — тепер уже на службовому бланку, завірена мокрою печаткою і підписом тодішнього першого заступника глави Михайла Глуговського: «Відомості, надані Горбуновим О. В., про не застосування щодо нього заборони, передбаченої ч.4 ст.3 Закону «Про очищення влади», є недостовірними. В період з 11.11.1979 і по 14.02.1992 Горбунов О. В. проходив військову службу на штатній посаді КДБ УРСР». Більше того, у повідомленні йшлося, що місяць тому аналогічну інформацію вже надсилали в Апостолівську РДА...

Утім, «свого» чиновники під прожектор люстрації так і не поставили. Утратив Олександр Володимирович шанс стати єдиним посадовцем на Дніпропетровщині, люстрованим за «гріхи минулого». З цим ділом в області підозріло глухо — від початку процесу очищення влади звільнено з посад лише 33 осіб — чиновників, міліціонерів, суддів, прокурорів, слідчих тощо. Якщо врахувати той факт, що фактично щомісяця тут ловлять на гарячому — за хабарництво та корупцію — 15-20 чоловік, то й узагалі не показник. Домінують у цьому антирейтингу хабарники, на другому місці — лобісти чиїхось інтересів під час усіляких тендерів на постачання товарів та надавачів послуг. А ось очільники «перезавантажених» органів або не виявляють належної пильності, або й відверто обводять круг пальця центральну владу, замилюючи їй очі, начебто чиновники, стражі правопорядку «при зірках» та носії суддівських мантій поголовно стали на боці інтересів держави. Усі вони виключно за свої скромні зарплати один поперед одного придбали розкішні іномарки, за чесно зароблену «копійку» побудували собі хороми-вілли та купили елітні квартири...

ГО «Люстраційна антикорупційна рада Придніпров’я» з участю тутешнього Центру громадських організацій «Тамариск» нині завершують правозахисну акцію «Право на право». Допомагають тим, хто сьогодні в області зазнає переслідувань, утисків від правоохоронців і чиновницької братії, роботодавців. Оприлюднили й попередні підсумки своєї діяльності. Так, 82% тих, кого доводилося виручати, ні на йоту не сумніваються, що ситуація щодо свавілля, здирництва в країні на краще не змінилася — навпаки, ще й набагато погіршилась. А загалом 94% опитаних на Дніпропетровщині вважають, що Революція гідності своїх цілей не досягла — їх у неї вкрали.

На думку людей, так звані перезавантаження влади, реформи правоохоронної і судової сфер, про що галасу — на всю Європу, мають ефект вітру в лісі: у верхів’ях шумить, аж гуде, а при землі тихо, як у вусі. Внизу, серед «своїх», ні бурі, ні грози не страшні. Що й підтверджують події в нашому краї.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Кучма: «Правильною дорогою йдете, товариші!»
Читати
Крим здали, на черзі — острів Зміїний?
Читати
Ударники Iзмаїла
Читати
«Прихватизація» загрожує корабелам
Читати
Де цукор?
Читати
Недоступне м’ясо
Читати
Партії обдеруть народ
Читати
«Наш паровоз» уже нікуди не летить
Читати
Сім років до цивілізованих ринків
Читати


— Кажуть, туди провалилася наша економіка!

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове