Архів
Вівторок,
12 січня 2016 року

№ 2 (19334)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготував Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Будьмо обережні!

Менінгіт

Юлія СУЛИК.

Ця хвороба небезпечна тим, що може викликати тяжкий стан і мати блискавичний перебіг, стверджують лікарі. При сильному головному болю, високій температурі та судомах потрібна термінова госпіталізація.

НЕЩОДАВНО у столиці від менінгіту помер 13-річний хлопчик: дитині стало погано, температура скочила до 39ОС і не падала. «Швидку» викликали двічі. Запідозривши менінгіт, підлітка госпіталізували до відділення реанімації міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. Проте реанімаційні заходи вже не допомогли…

Від менінгіту помирає кожен десятий, а кожен двадцятий стає інвалідом. Заразитися можна від нібито абсолютно здорових людей — є безсимптомні носії бактерій. Від блискавичного перебігу хвороби можна «згоріти» за кілька годин. Найперша ознака — різке підвищення температури до 39ОС, можна вказати години та хвилини початку нездужання.

Головний санітарний лікар Києва Олег Рубан закликав дуже серйозно ставитися до свого здоров’я і в разі різкого підвищення температури, сильного болю в голові, нирках, суглобах та м’язах терміново звертатися до медиків.

— Зараз — початок епідемічного періоду захворювання на ГРВІ та грип. Збільшилася циркуляція всіх недуг, що передаються повітряно-крапельним шляхом: грип, ГРВІ, менінгіт. Останній класифікується як невідкладний стан. Розвивається дуже швидко і за кілька годин може призвести до загибелі. Люди зазвичай думають, що це грип чи ГРВІ, і до лікарні не їдуть. А треба робити це терміново, — застеріг О. Рубан.

Менінгіт — запалення оболонок головного і спинного мозку. Передається повітряно-крапельним шляхом: заразитися можна при поцілунку, чханні або кашлі хворого. Захворювання, на жаль, часто закінчується летально. Навіть при своєчасній правильній терапії може викликати серйозні ускладнення: періодичні головні болі, зниження слуху, зору, запаморочення, епілептичні напади, які тривають роками або залишаються на все життя, врешті — інвалідизацію. Лікується лише в стаціонарних умовах. Менінгіт небезпечний для дітей та підлітків, тому що вони мають недостатній імунітет. Діти та чоловіки чомусь хворіють найчастіше. Недуга спалахує, коли холодно, сиро, люди гріються у закритих приміщеннях, не провітрюючи їх. Вакцина проти менінгокока виробляє імунітет у організмі на 3-5 років. Це щеплення не входить до переліку обов’язкових в Україні.

Симптоми: висока температура, дрібні темно-вишневі плямисті висипання — можна помітити у перші три години, біль у м’язах та суглобах, задишка, прискорений пульс, бліде обличчя, синюшність носогубного трикутника. При важкому перебігу: зниження тиску, повна відмова від їжі, спрага (відмова від пиття — тривожна ознака). Найперші «дзвіночки» — судоми, що повторюються. Найхарактерніша ознака менінгіту — розпираючий інтенсивний головний біль — відзначається у всіх пацієнтів із будь-якими менінгітами. Виникає через токсичний уплив інфекції на мозкові оболонки, відчувається по всій голові, посилюється при рухах, звуках, світлі, навіть легкому дотику. Прийом анальгетиків не допомагає. Такий біль несила терпіти — хворий стогне. Утруднене або неможливе згинання голови — найперша і постійна ознака менінгіту. Характерна поза хворого — спина, вигнута дугою, голова закинута назад, ноги зігнуті в колінах, не розгинаються. Запаморочення, блювання можуть виникати на піку головного болю, не пов’язані з прийомом їжі і не приносять полегшення. Підвищена зорова і звукова чутливість через ураження клітин та нервів черепно-мозкових оболонок згодом проявляється зниженням зору, двоїнням, косоокістю, паралічем мімічної мускулатури, зниженням слуху, маренням та сплутаною свідомістю. Маленькі діти збуджені, часто скрикують, у них буває пронос, блювання. Збудження може змінюватися млявістю, непритомністю.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

Сиджу на дієті... Вже скинула два кілограми. В голові туманиться, думок — жодної. Підозрюю, що першим почав худнути мозок.

* * *

До кабінету психіатра заповзає чоловік із чимсь у зубах.

Психіатр:

— Ой, хто це до нас прийшов? Киця?

Чоловік повзе в куток, лікар за ним.

— Собачка?

Чоловік поповз в інший куток.

Лікар:

— Черепашка?

Чоловік:

— Та дайте мені спокійно Інтернет провести!

* * *

— А скільки коштує снодійне? — запитує відвідувач аптекарку.

— Найдешевше — дев’яносто гривень.

— Витративши сотню за два десятки пігулок, я взагалі не засну!

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове