Архів
Четвер,
19 листопада 2015 року

№ 125 (19320)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця
  • За рубежем
Париж і далі лихоманить

ФРАНЦІЯ. У паризькому передмісті Сен-Дені проведено спецоперацію із затримання членів угруповання «Ісламська держава». Є жертви.

Докладніше...
Третя світова?

ТУРЕЧЧИНА і США почали спільну операцію на кордоні з Сирією.

Докладніше...
Жертв більшає

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Лондонський «Інститут економіки та миру» оприлюднив звіт, присвячений проблемі тероризму.

Докладніше...
Таки буде референдум

НІДЕРЛАНДИ виділять 2 мільйони євро на проведення референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна — ЄС.

Докладніше...
Позбулися газового зашморгу

ЛИТВА стане першою державою Європи, якій США постачатимуть свій газ.

Докладніше...
Перша мусульманська

В АВСТРАЛІЇ розпочала діяльність перша в країні ісламська політична партія.

Докладніше...
Велика руйнівна вода

ІНДІЯ. Число жертв повені в південному штаті Тамілнаду сягнуло ста осіб.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Екологія

Пожеж у Зоні поменшає?

Михайло ГУБАШ.

Щороку в Україні виникає в середньому близько 3,5 тис. лісових пожеж, які знищують зелені масиви тисячами гектарів, що завдає великих збитків державі та довкіллю. Особливу небезпеку, в зв’язку з можливим підвищенням радіаційного фону, становлять пожежі в зоні відчуження ЧАЕС.

А ТРАВА і дерева там спалахують щороку і регулярно, особливо в літній спекотний період. На жаль, не став винятком і поточний рік. Остання пожежа сталася три місяці тому, в серпні, на території лісового господарства «Чорнобильська пуща» між колишніми селами Буда-Варовичі та Ковшилівка. Вогонь охопив близько 70 га, до його гасіння, крім особового складу Держслужби з питань надзвичайних ситуацій та відповідної техніки, залучалися літаки та вертольоти. Впоралися за тиждень. Також 29 червня в Чорнобильській зоні зайнявся торф, вогонь розповсюдився на 130 га. Остаточно загасити його вдалося лише 16 липня. Але наймасштабніша за роки незалежності пожежа в Зоні відчуження сталася наприкінці квітня поточного року. Повністю її загасили вже 2 травня, але площа ушкодження лісу сягнула 320 га. Така регулярність пожеж у Чорнобильській зоні викликає неабияке занепокоєння як у чиновників профільних міністерств, так і в екологів та експертів.

І ось нещодавно відбулася подія, яка вселяє надію на те, що «вогняні півні» менше «клюватимуть» зелений килим все ще радіоактивної Чорнобильської зони. Це стане можливим завдяки подарунку наших європейських партнерів, які 30 жовтня передали українській стороні інсинератор — установку для спалювання гілок старих дерев. За словами виконуючого обов’язки голови Державного агентства з управління Зоною відчуження Віталія Петрука, функціонування інсинератора допоможе утилізовувати суху та іншу деревину, що зменшить ризики виникнення спонтанних лісових пожеж у Зоні та радіаційного забруднення повітря. Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський наголосив, що це не перший проект, який впроваджено на території Зони відчуження, й запевнив, що Європейський Союз і надалі приділятиме особливу увагу подоланню наслідків Чорнобильської катастрофи.

Установка створювалася за фінансової підтримки Європейської комісії, її вартість 1,25 млн євро. Вона є безпечною для довкілля, бо оснащена унікальною системою фільтрації і акумулює викиди у процесі спалювання забрудненої деревини. Піч-інсинератор є також втіленням енергозбережних технологій, оскільки теплова енергія, яку отримуватимуть при спалюванні деревини в цій установці, використовуватиметься для живлення систем теплопостачання Чорнобиля, де проживає вахтовий персонал. А це зменшить і залежність від природного газу.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Зупинився блок
Читати
Еталон та й годі
Читати
Торг недоречний
Читати
Самі свого Януковича і трусіть!
Читати
Маріуполь пригальмовує
Читати
Уряд перед судом
Читати
Дойчланд кличе
Читати
Аграрії вийшли на політичну ниву
Читати
Кремль співпрацює з «Мотор Січ»
Читати
Берег лівий, берег правий
Читати
Тема для Голівуду
Читати


Десятихвилинка від Прем’єра.

Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове