Архів
П’ятниця,
30 жовтня 2015 року

№ 119 (19314)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Кожній культурі своя пожива

ЧАСТЕНЬКО трапляється — чого гріха таїти — що, знявши урожай із плодових, господарі забувають про дерева і кущі аж до наступної весни. Між тим рослини за час плодоношення витратили багато поживних речовин, їм бракує живлення, що підвищило б зимостійкість і посприяло подальшому росту та розвиткові культур.

Відкладати внесення добрив на весну — велика помилка. Норма живлення під кожне плодове дерево (яблуні і груші) — 30-40 кг перегною, 300 грамів суперфосфату, 200 грамів сульфату калію. Добрива вносять при перекопуванні ґрунту в пристовбурний круг, який приблизно відповідає проекції крони.

Вишні та сливи «ощасливите» 80 г суперфосфату і 50 г сульфату калію, розведених у 10 літрах води. На кожне доросле дерево потрібно чотири відра розчину.

Залежно від розміру куща аґрусу слід внести 8-15 кг перегною, 40 грамів сульфату калію, 80 грамів суперфосфату одночасно з перекопуванням.

Норми для малини й смородини — 10-15 кг перегною, 60 грамів суперфосфату, 40 грамів сульфату калію. Їх заривають у борозенки завглибшки 20 см, зроблені на відстані 30 см від куща.

Насадження суниці восени, після видалення старого листя і вусів, прополюють і підживлюють повним мінеральним добривом, наприклад амофоскою чи перегноєм. Нагадаємо, що суниця не любить сумішей, які містять хлор.

Версія для друку          До списку статтей

ЗОВСІМ недавно ви зняли грона із запашними прозоро-сонячними ягодами на своєму кущі винограду і хотіли б розсадити його. Саме час заготовити чубуки для подальшої вигонки саджанців. Яка лоза вважається найкращим садивним матеріалом, як його зберегти та убезпечити від цвілі — все це питання одного з матеріалів наступного куточка.

Досить поширене в Україні кролівництво, хоч, мабуть, і не так, як треба було б через велику вразливість цих тваринок до хвороб. Тим часом і матеріальна скрута, і потреба сімей у дієтичному м’ясі навертають людей до натурального господарства. Одна з читачок аргументовано доводить переваги розведення нутрій, хоча, зізнається, її родина вагалася щодо цих гризунів: щури вони і є щури, це тобі не пухнастий гарнюній кролик. Дуже швидко впевнилися у своїй неправоті. Може, переконає і вас?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове