Архів
П’ятниця,
30 жовтня 2015 року

№ 119 (19314)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Без горіхів

«Зібрали волоські горіхи, висушили. Почали чистити, а дуже багато плодів усередині чорні. Яка причина цього?» — запитує Микола Нетреба з м. Фастова, що на Київщині.

ГОРІХИ з чорним сухим ядром свідчать про захворювання дерева бурою плямистістю. Хвороба уражує всі частини рослини, крім кореня. Такі дерева, як правило, передчасно скидають листя. В цьому разі молодий приріст не визріває і взимку часто підмерзає. А наступного літа чимало гілок засихає.

Оскільки джерелом інфекції є листя, то починати боротися з хворобою треба восени. Після згрібання листя та його знищення слід обробити пристовбурний круг тривідсотковим розчином бордоської рідини. Навесні, перед розпусканням бруньок, процедуру треба повторити.

Розвиткові бурої плямистості сприяє прохолодна (до плюс 18ОС) і волога погода. З огляду на це навесні слід дочекатися сонячних днів, і тільки тоді проводити обробку. У продажу є відповідні препарати — скор, ридоміл МЦ, ридоміл голд. За тривалого дощового періоду обробку варто повторити з інтервалом 14 днів.

Версія для друку          До списку статтей

ЗОВСІМ недавно ви зняли грона із запашними прозоро-сонячними ягодами на своєму кущі винограду і хотіли б розсадити його. Саме час заготовити чубуки для подальшої вигонки саджанців. Яка лоза вважається найкращим садивним матеріалом, як його зберегти та убезпечити від цвілі — все це питання одного з матеріалів наступного куточка.

Досить поширене в Україні кролівництво, хоч, мабуть, і не так, як треба було б через велику вразливість цих тваринок до хвороб. Тим часом і матеріальна скрута, і потреба сімей у дієтичному м’ясі навертають людей до натурального господарства. Одна з читачок аргументовано доводить переваги розведення нутрій, хоча, зізнається, її родина вагалася щодо цих гризунів: щури вони і є щури, це тобі не пухнастий гарнюній кролик. Дуже швидко впевнилися у своїй неправоті. Може, переконає і вас?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове