Архів
П’ятниця,
30 жовтня 2015 року

№ 119 (19314)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

«Зачіска» для лимонника

ПРО ЦІЛЮЩІ властивості лимонника китайського знають, либонь, усі. В природі ліана чіпляється за стовбури дерев і лізе до їхніх крон. У саду такого допускати не можна — лимоннику треба зробити «культурні» опори. Щоб ліана мала не лише привабливий вигляд, а й добре плодоносила, її щороку слід вкорочувати: певна річ, у період, коли немає активного сокоруху — під час чи відразу після цвітіння або восени після листопаду.

Восени рекомендується видалення слабких, сухих та зайвих пагонів. Вирізати слід також ту частину лози, що активно плодоносила останні три роки. Її втинають до сильної молодої ліани.

Вегетативні (ростові, виткі) пагони, які формують «скелет» рослини, можна вкорочувати до бажаної довжини. Зазвичай річний приріст їх становить до півтора метра.

Змішані гілки потребують пильної уваги: їх допустимо обрізати лише на 30 сантиметрів. Такі прирости наступного сезону обов’язково плодоноситимуть.

Окрім формування куща, потрібно щороку видаляти кореневі паростки, що відростають убік від шпалери.

Варто також вчасно замінювати старі ліани молодшими. Про старість лимонника свідчить оголеність головного стовбура і віддаленість зеленого шатра від основи.

Версія для друку          До списку статтей

ЗОВСІМ недавно ви зняли грона із запашними прозоро-сонячними ягодами на своєму кущі винограду і хотіли б розсадити його. Саме час заготовити чубуки для подальшої вигонки саджанців. Яка лоза вважається найкращим садивним матеріалом, як його зберегти та убезпечити від цвілі — все це питання одного з матеріалів наступного куточка.

Досить поширене в Україні кролівництво, хоч, мабуть, і не так, як треба було б через велику вразливість цих тваринок до хвороб. Тим часом і матеріальна скрута, і потреба сімей у дієтичному м’ясі навертають людей до натурального господарства. Одна з читачок аргументовано доводить переваги розведення нутрій, хоча, зізнається, її родина вагалася щодо цих гризунів: щури вони і є щури, це тобі не пухнастий гарнюній кролик. Дуже швидко впевнилися у своїй неправоті. Може, переконає і вас?

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове