Архів
Четвер,
13 серпня 2015 року

№ 87 (19282)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:КриницяНаша пошта
  • За рубежем
Вранці реформи — ввечері гроші

ГРЕЦІЯ уклала угоду з міжнародними кредиторами про чергові 86 мільярдів євро допомоги.

Докладніше...
Етнічне протистояння

ТУРЕЧЧИНА. Боротьба між владою та курдами охоплює дедалі нові регіони.

Докладніше...
Поверніть продуктові картки

ВЕНЕСУЕЛОЮ котиться хвиля стихійних протестів, спричинених дефіцитом харчів у крамницях.

Докладніше...
Протестують фермери

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. Фермери графства Стаффордшир привели корів до супермаркетів однієї з мереж.

Докладніше...
Коротке затишшя

СИРІЯ. Оголошено про тимчасове перемир’я у боях.

Докладніше...
Навкруги самі вороги

ПІВНІЧНА КОРЕЯ. Влада оголосила про запровадження власного часового поясу.

Докладніше...
Не продихнути

ЦЕНТРАЛЬНІ І СХІДНІ регіони Європи вже два тижні потерпають від неймовірної спеки.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • З приводу

Звідки «неприємності»?

Михайло ЛЕВЧУК.

Чернівецька область.

Ліси Буковини часто опиняються у центрі уваги ЗМІ, громадських активістів, політиків, зрештою широкої громадськості. Найбільше тривожать обсяги вирубок, що в майбутньому може негативно позначитись на екології краю.

А ЯКА Ж позиція керівництва Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства? Днями її оприлюднила прес-служба відомства.

Засудивши «не обґрунтовані заяви, звинувачення та пропозиції, які несуть в собі більше шкоди, аніж користі», чиновники зазначають, що «заборона рубок для лісів та області загалом обернеться багатьма неприємними наслідками». Якими саме, названо докладно.

Перша «неприємність»: не буде грошей для бюджету, позаяк у Чернівецькій області лісове господарство належить до категорії бюджетоутворюючих галузей. Причому з року в рік суми відрахувань в бюджети різних рівнів збільшуються. Для прикладу: за перше півріччя 2015-го лісгоспи заплатили 43 млн грн податків та обов’язкових платежів, що вдвічі перевищує надходження відповідного періоду минулого року. Плюс іще 26 млн єдиного соціального внеску за 6 місяців, кошти з якого в основному спрямовуються на пенсійне страхування. Тобто, підрахували у лісгоспах області, їхні колективи одноразово забезпечили мінімальною пенсією 24 931 пенсіонера. Крім того, підприємства наповнюють і місцеві бюджети. Скажімо, села Банилів-Підгірний Сторожинецького району в першому півріччі — на 450 тис. грн, Селятина Путильського — на понад 300 тис. грн.

Друга «неприємність»: якщо лісгоспи перестануть заробляти самі на себе за рахунок реалізації деревини, то фінансувати лісівництво доведеться державі. На рік підприємствам області треба більш як 100 мільйонів гривень.

Низка інших «неприємностей». Якщо лісгоспи не отримуватимуть кошти од рубок, то не буде змоги доглядати дерева. Звідси — сплеск захворюваності, поширення сухостою, пожеж.

У разі заборони лісозаготівлі буде звільнено близько 2300 осіб. Найбільше безробіття зачепить Путильський, Вижницький і Сторожинецький райони. Держава повинна буде вишукувати чималі гроші на виплату допомоги у зв’язку з безробіттям.

Відпаде перспектива розвитку деревообробної й меблевої галузей, адже забракне сировини. Зрештою, якщо не припиняться рубки, то й не буде дров для населення. І за лісовими дорогами та рекреаційними пунктами ніхто не доглядатиме.

«Перелічене — тільки частина того, чим обернеться заборона лісозаготівлі», — застерігає прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства. Мовляв, можуть вигулькнути й додаткові «неприємності».

На перший погляд, висновки логічні. Якби не один нюанс: чиновники «забули» про корінь проблеми! Якби лісокористування відзначалося раціональністю, а галузь у цілому десятиліттями не точив шашіль корупції, то чи лунали б «не обґрунтовані», навіть радикальні, заклики зберегти «зелені легені» для нащадків?

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Коломойський дістав преференції від Яценюка
Читати
Де не посій, там і вродиться
Читати
Майже диверсія
Читати
Звідки гроші?
Читати
Банки пішли поштучно
Читати
Iзраїльтян зацікавили наші яйця
Читати
А ви не знали?
Читати
Дайош станцію!
Читати

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове