Архів
П’ятниця,
3 липня 2015 року

№ 70 (19265)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
 Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Ягоди дитинства

Т. Роздобудько.

МОЇ онуки нині ласують шовковицею. Днями сидять на дереві. Їхні руки та обличчя — аж чорні. Навіть після вечірнього купання залишаються плями від соку.

Це в останні кілька років дерево почало радувати врожаєм. Річ у тому, що спочатку воно взагалі було з ознаками шовкуна.

Характерною особливістю шовковиці є відмінність за типом статевої організації. Це може бути як однодомна, дводомна, так і тридомна рослина, що утворює квітки різних типів. Тобто інколи на одному дереві розпускаються як жіночі, так і двостатеві квітки. Дуже рідко, проте трапляється явище партенокарпії — утворення плодів без запліднення. Ще рідше — на одному суцвітті є чоловічі й жіночі квітки. Останні у шовковиці чорної дрібні, непримітні. Зібрані в колосоподібні суцвіття, мають опушену маточку. Завдяки цьому в період цвітіння можна відрізнити плодоносні дерева від чоловічої рослини-запилювача, у якого білі тичинкові квітки зібрані в сережки. Словом, якщо квітки осипаються, то це напевно шовкун.

Мало хто знає, що шовковиця є однією з небагатьох рослин, котра в стресових ситуаціях здатна змінювати... стать. Тобто якщо часто і сильно обрізати крону чоловічого дерева, то воно «схаменеться» і почне плодоносити.

Саме це й сталося з нашим шовкуном, який ріс у кілька стовбурів. Два з них зрізали. А на решті двох наступного року з’явилися перші ягоди. Солодкі та великі. Тоді й вирішили залишити дерево для онуків.

Версія для друку          До списку статтей

ПРО ефективний спосіб розмноження суниці — флянцями — йшлося в одному з попередніх випусків «ДГ». На цей матеріал відгукнулося кілька наших читачів, зокрема Г. Ситник із Києва пропонує до уваги власний досвід розведення цієї культури, а ми охоче поділимось ним із вами.

Цього вегетаційного сезону просто-таки нашестя попелиці, навіть квіти позаселяла, не дає змоги їм розпуститися на повну силу. Ссе пагони, аж верхівки всихають. Повідаємо трішки про біологію шкідника, щоб було зрозуміліше, чому боротьбу з ним не можна припиняти впродовж літа. Також назвемо дієві заходи знищення.

Літо біжить вистрибцем, і ось уже починаємо збирати плоди своєї праці. Мова піде про цибулю, а саме: ознаки строків її копання, як правильно просушити та закласти на зберігання.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове