П’ятниця, 17 квітня 2015 року № 42 (19237)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19237/print.php?n=26853

  • Поради з конверта

У кожного своя агротехніка

Дарина АРИСТАРХОВА.

СКІЛЬКИ помідорів може зібрати умілий господар з одного куща? Не так уже й багато, скаже дехто, навіть за умови, коли рік випадає врожайний на цей овоч. А от Олександр Дідченко з міста Берислав, що на Херсонщині, городник зі стажем, розробив власну технологію вирощування томатів. Її перейняли сусіди та знайомі.

Отже, «секрет» від Дідченка.

По дві рослини одномісячної розсади висадити в окремий пакет. При цьому варто обірвати листя першої вилочки і висадити з нахилом так, аби на поверхні лишилася тільки верхівка рослини. На присипаній частині теж відростатиме коріння.

У відкритий ґрунт (лунки до 40 сантиметрів) висадити двомісячну розсаду — також по дві рослини відразу. На дно кожної ямки покласти перегній та попіл з органічних решток.

Коли розсада досягне 25 см, на висоті 15 см у зближених стебел (там, де рослини повернуті одна до одної) зачистити смужки шкірки — приблизно 1,5 сантиметра завдовжки і півсантиметра завширшки. Далі слід з’єднати стебла цими місцями і обмотати ізоляційною стрічкою. Уже за 10-15 днів стебла зростуться. Після цього одне з них треба обрізати вище місця з’єднання. Тепер дві кореневі системи почнуть працювати на одну рослину. Сила росту подвоїться. До того ж ще й пасинки можна вкоренити.

Не варто забувати про боротьбу з фітофторозом. Решта залежить від вправності й працелюбності кожного городника.