П’ятниця, 17 квітня 2015 року № 42 (19237)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19237/print.php?n=26852

Про сумісність препаратів

ЩОБ скоротити кількість обробок у саду та на городі, застосовують бакові суміші, себто робочий розчин відразу кількох препаратів. Наприклад, робочий розчин для обприскування, який містить препарати від хвороб і шкідників, стимулятори росту та плодоутворення, добрива.

Існує безліч таблиць сумісності препаратів, але всіх бажаних сумішей передбачити неможливо. До того ж щороку з'являється все більше новинок. Тож правильно буде перед основною обробкою провести дослід і визначити, як діє та чи інша суміш у невеликій кількості.

Завважте: препарати змішують по черзі. Якщо ж у вашій суміші утворилися пластівці або випав осад, застосування її неприпустиме. Коли ви поєднуєте два препарати, подібні за дією, норму витрати кожного зменшуйте вдвічі. При обприскуванні молодих кущів концентрацію робочого розчину також зменшують. Увага! Приготовлену бакову суміш застосовують відразу, на «колись» не залишають, залишок ретельно утилізують.

Обприскування рекомендується проводити в ранкові або вечірні години у суху безвітряну погоду. Застосування засобів захисту (спеціальний одяг, окуляри, рукавички) — обов’язкове! Розпилення розчину має бути дрібнодисперсним, як туман. Ретельно обприскується як верхня, так і нижня сторони листя рослин. Якщо після обробки пройшла сильна злива, то роботу доведеться повторити.

Насамкінець не зайве нагадати, що будь-які препарати слід купувати лише в спеціалізованих магазинах. Інакше можете потратитись на підробку. Шкода грошей, часу, та, найголовніше, — дарма бризкали.