П’ятниця, 17 квітня 2015 року № 42 (19237)
http://www.silskivisti.kiev.ua/19237/print.php?n=26849

Шланг для поливу: який вибрати?

ГНУЧКИХ шлангів у продажу зараз дуже багато. Тим, хто зібрався придбати новий, радимо спершу ознайомитися з їхніми характеристиками.

Шланг із гуми непогано витримує перепади температури. Крім цього, він досить міцний і стійкий до перекручування та механічних деформацій. 

Рукав із нейлону міцний, гнучкий і легкий. Найчастіше буває одношаровим. Деформуватися може тільки при дуже високій або наднизькій температурі води.

ПВХ-армований має армоване сітчасте покриття, що сприяє рівномірному напору води. Витримує тиск рідини до 35 бар. Твердне за низьких температур.

Шланг із пластику — легкий, прозорий і гнучкий. Але, на жаль, і ламкий, не стійкий до механічної деформації, зовсім не витримує перегинів. Крім цього, «хворобливо» реагує на перепад температур.

Якщо шланг не дуже довгий, краще зберігати його в підвішеному стані на гачку в сараї або іншому підсобному приміщенні. Після поливу шланг варто прибрати в затінене місце, щоб запобігти термічній деформації. Переміщення довгого шланга може полегшити пересувний візок з осердям (барабаном) для його змотування.