Архів
П’ятниця,
17 квітня 2015 року

№ 42 (19237)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей
  • Поради з конверта

У кожного своя агротехніка

Дарина АРИСТАРХОВА.

СКІЛЬКИ помідорів може зібрати умілий господар з одного куща? Не так уже й багато, скаже дехто, навіть за умови, коли рік випадає врожайний на цей овоч. А от Олександр Дідченко з міста Берислав, що на Херсонщині, городник зі стажем, розробив власну технологію вирощування томатів. Її перейняли сусіди та знайомі.

Отже, «секрет» від Дідченка.

По дві рослини одномісячної розсади висадити в окремий пакет. При цьому варто обірвати листя першої вилочки і висадити з нахилом так, аби на поверхні лишилася тільки верхівка рослини. На присипаній частині теж відростатиме коріння.

У відкритий ґрунт (лунки до 40 сантиметрів) висадити двомісячну розсаду — також по дві рослини відразу. На дно кожної ямки покласти перегній та попіл з органічних решток.

Коли розсада досягне 25 см, на висоті 15 см у зближених стебел (там, де рослини повернуті одна до одної) зачистити смужки шкірки — приблизно 1,5 сантиметра завдовжки і півсантиметра завширшки. Далі слід з’єднати стебла цими місцями і обмотати ізоляційною стрічкою. Уже за 10-15 днів стебла зростуться. Після цього одне з них треба обрізати вище місця з’єднання. Тепер дві кореневі системи почнуть працювати на одну рослину. Сила росту подвоїться. До того ж ще й пасинки можна вкоренити.

Не варто забувати про боротьбу з фітофторозом. Решта залежить від вправності й працелюбності кожного городника.

Версія для друку          До списку статтей

БЕЗПОСЕРЕДНЬО перед садінням-сіянням різних культур на городі, вважаємо, буде корисно прочитати матеріал про їхню сумісність. Маємо на увазі не лише врахування попередника, а і які рослини сусідитимуть. Бо, виявляється, між деякими представниками рослинного світу точиться, образно кажучи, війна. Скажімо, ви помітили, як погано родить картопля на краю поля, обсадженого соняшниками? Отож-бо. А посіяли б кукурудзу, і тій, і тій культурі було б комфортно. Ще не пізно скористатись нашими порадами.

Важко вирощувати щойно згадану бульбу: і посади, і прополи, і підгорни... А може, взяти й просто вкрити картоплю соломою — раптом щось виросте? Це не фантастика і не щоденник ледаща, а, справді, спосіб одержання врожаю «другого хліба», відомий, між іншим, з 19 століття. Не вірите: прочитайте і перевірте.

Ще один матеріал куточка запросить вас до овечої перукарні. У тих, хто тільки почав займатися вівчарством, виникає багато запитань про стрижку живності: коли, як, на чому. Дамо на них відповіді, бо тваринам уже можна позбуватися надміру теплих «шуб» — надворі потепліло.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове