Архів
П’ятниця,
17 квітня 2015 року

№ 42 (19237)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Про сумісність препаратів

ЩОБ скоротити кількість обробок у саду та на городі, застосовують бакові суміші, себто робочий розчин відразу кількох препаратів. Наприклад, робочий розчин для обприскування, який містить препарати від хвороб і шкідників, стимулятори росту та плодоутворення, добрива.

Існує безліч таблиць сумісності препаратів, але всіх бажаних сумішей передбачити неможливо. До того ж щороку з'являється все більше новинок. Тож правильно буде перед основною обробкою провести дослід і визначити, як діє та чи інша суміш у невеликій кількості.

Завважте: препарати змішують по черзі. Якщо ж у вашій суміші утворилися пластівці або випав осад, застосування її неприпустиме. Коли ви поєднуєте два препарати, подібні за дією, норму витрати кожного зменшуйте вдвічі. При обприскуванні молодих кущів концентрацію робочого розчину також зменшують. Увага! Приготовлену бакову суміш застосовують відразу, на «колись» не залишають, залишок ретельно утилізують.

Обприскування рекомендується проводити в ранкові або вечірні години у суху безвітряну погоду. Застосування засобів захисту (спеціальний одяг, окуляри, рукавички) — обов’язкове! Розпилення розчину має бути дрібнодисперсним, як туман. Ретельно обприскується як верхня, так і нижня сторони листя рослин. Якщо після обробки пройшла сильна злива, то роботу доведеться повторити.

Насамкінець не зайве нагадати, що будь-які препарати слід купувати лише в спеціалізованих магазинах. Інакше можете потратитись на підробку. Шкода грошей, часу, та, найголовніше, — дарма бризкали.

Версія для друку          До списку статтей

БЕЗПОСЕРЕДНЬО перед садінням-сіянням різних культур на городі, вважаємо, буде корисно прочитати матеріал про їхню сумісність. Маємо на увазі не лише врахування попередника, а і які рослини сусідитимуть. Бо, виявляється, між деякими представниками рослинного світу точиться, образно кажучи, війна. Скажімо, ви помітили, як погано родить картопля на краю поля, обсадженого соняшниками? Отож-бо. А посіяли б кукурудзу, і тій, і тій культурі було б комфортно. Ще не пізно скористатись нашими порадами.

Важко вирощувати щойно згадану бульбу: і посади, і прополи, і підгорни... А може, взяти й просто вкрити картоплю соломою — раптом щось виросте? Це не фантастика і не щоденник ледаща, а, справді, спосіб одержання врожаю «другого хліба», відомий, між іншим, з 19 століття. Не вірите: прочитайте і перевірте.

Ще один матеріал куточка запросить вас до овечої перукарні. У тих, хто тільки почав займатися вівчарством, виникає багато запитань про стрижку живності: коли, як, на чому. Дамо на них відповіді, бо тваринам уже можна позбуватися надміру теплих «шуб» — надворі потепліло.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове