Архів
П’ятниця,
17 квітня 2015 року

№ 42 (19237)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Шланг для поливу: який вибрати?

ГНУЧКИХ шлангів у продажу зараз дуже багато. Тим, хто зібрався придбати новий, радимо спершу ознайомитися з їхніми характеристиками.

Шланг із гуми непогано витримує перепади температури. Крім цього, він досить міцний і стійкий до перекручування та механічних деформацій. 

Рукав із нейлону міцний, гнучкий і легкий. Найчастіше буває одношаровим. Деформуватися може тільки при дуже високій або наднизькій температурі води.

ПВХ-армований має армоване сітчасте покриття, що сприяє рівномірному напору води. Витримує тиск рідини до 35 бар. Твердне за низьких температур.

Шланг із пластику — легкий, прозорий і гнучкий. Але, на жаль, і ламкий, не стійкий до механічної деформації, зовсім не витримує перегинів. Крім цього, «хворобливо» реагує на перепад температур.

Якщо шланг не дуже довгий, краще зберігати його в підвішеному стані на гачку в сараї або іншому підсобному приміщенні. Після поливу шланг варто прибрати в затінене місце, щоб запобігти термічній деформації. Переміщення довгого шланга може полегшити пересувний візок з осердям (барабаном) для його змотування.

Версія для друку          До списку статтей

БЕЗПОСЕРЕДНЬО перед садінням-сіянням різних культур на городі, вважаємо, буде корисно прочитати матеріал про їхню сумісність. Маємо на увазі не лише врахування попередника, а і які рослини сусідитимуть. Бо, виявляється, між деякими представниками рослинного світу точиться, образно кажучи, війна. Скажімо, ви помітили, як погано родить картопля на краю поля, обсадженого соняшниками? Отож-бо. А посіяли б кукурудзу, і тій, і тій культурі було б комфортно. Ще не пізно скористатись нашими порадами.

Важко вирощувати щойно згадану бульбу: і посади, і прополи, і підгорни... А може, взяти й просто вкрити картоплю соломою — раптом щось виросте? Це не фантастика і не щоденник ледаща, а, справді, спосіб одержання врожаю «другого хліба», відомий, між іншим, з 19 століття. Не вірите: прочитайте і перевірте.

Ще один матеріал куточка запросить вас до овечої перукарні. У тих, хто тільки почав займатися вівчарством, виникає багато запитань про стрижку живності: коли, як, на чому. Дамо на них відповіді, бо тваринам уже можна позбуватися надміру теплих «шуб» — надворі потепліло.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове