Архів
П’ятниця,
17 квітня 2015 року

№ 42 (19237)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

«Четвертуємо» картоплю

РОЗЖИЛИСЯ на новий сорт бараболі. Садивного матеріалу мало. Хтось порадив садити порізаною. А як це грамотно зробити? Таке запитання непоодиноке в нашій пошті.

Головне — дотримуватися таких правил:

— різати на частки вже пророщені бульби слід не раніше ніж за 3 дні до садіння, щоб на зрізах встигла утворитися захисна плівка;

— кожна частинка повинна мати не менше двох паростків і важити не менш як 25 г;

— саму операцію треба проводити в опалюваному приміщенні, подальше загоєння ран має відбуватися за температури 18-25ОС, на світлі й при вологості повітря 94-96%;

— для різання потрібно використовувати ніж із неіржавіючої сталі, після кожного розрізу дез­інфікувати його в 0,1-відсотковому розчині марганцевокислого калію або в 0,5-відсотковому розчині саліцилової кислоти;

— зрізи слід відразу обприскувати розчином, що активізує процес загоєння ран, наприклад, 5-10-відсотковим ячмінним солодом з додаванням стимуляторів росту (бурштинова кислота-0,0025%);

— шматки бульб необхідно розкласти в один шар зрізами догори для якнайшвидшого просушування.

Посадковий матеріал, у тому числі «четвертований», сформує в ранні терміни більш високий урожай і в меншій мірі буде вироджуватися (що важливо для довговічності сорту), якщо провести комбіноване пророщування.

Для цього після традиційного — на світлі — за 3-7 днів до садіння бульби поміщають в ящики або парник, пересипаючи шарами зволоженої тирси (краще перепрілої), торфопотерті або перегною-сипцю. Можна просто засипати бульби вологим субстратом у тих ящиках, де вони проростали. В таких умовах картопля швидко починає формувати кореневу систему і у відкритому ґрунті відразу піде в ріст.

Однак не слід допускати переростання паростків (більш як 1,5-2 см завдовжки), для чого температуру в приміщенні за необхідності знижують. Під час вологого дорощування рекомендується провести підживлення розчином такого складу: карбамід — 30 г, монофосфат калію — 30 г або суперфосфат і сульфат калію — по 20 г, мідний купорос — 5 г, усе це на 10 л води.

Версія для друку          До списку статтей

БЕЗПОСЕРЕДНЬО перед садінням-сіянням різних культур на городі, вважаємо, буде корисно прочитати матеріал про їхню сумісність. Маємо на увазі не лише врахування попередника, а і які рослини сусідитимуть. Бо, виявляється, між деякими представниками рослинного світу точиться, образно кажучи, війна. Скажімо, ви помітили, як погано родить картопля на краю поля, обсадженого соняшниками? Отож-бо. А посіяли б кукурудзу, і тій, і тій культурі було б комфортно. Ще не пізно скористатись нашими порадами.

Важко вирощувати щойно згадану бульбу: і посади, і прополи, і підгорни... А може, взяти й просто вкрити картоплю соломою — раптом щось виросте? Це не фантастика і не щоденник ледаща, а, справді, спосіб одержання врожаю «другого хліба», відомий, між іншим, з 19 століття. Не вірите: прочитайте і перевірте.

Ще один матеріал куточка запросить вас до овечої перукарні. У тих, хто тільки почав займатися вівчарством, виникає багато запитань про стрижку живності: коли, як, на чому. Дамо на них відповіді, бо тваринам уже можна позбуватися надміру теплих «шуб» — надворі потепліло.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове