Архів
П’ятниця,
17 квітня 2015 року

№ 42 (19237)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Добрий господарВесела світлиця

Добрий господар

Добірку підготувала
Тетяна РОЗДОБУДЬКО.

Версія для друку          До списку статтей

Тріскається кора

«Мені цікаво, чому на кісточкових, особливо на черешнях, кора тріскається, аж згортається. Чи можна цьому запобігти?» — запитує Ганна Курінько з с. Червоної Знам'янки Кременчуцького району Полтавської області.

НАЙЧАСТІШЕ, Ганно, причиною розтріскування кори на фруктових деревах є сонячні опіки та морозобоїни. Трапляється це, як правило, наприкінці зими — в лютому, коли сонце вже починає нагрівати стовбури, а вночі ще тримаються морози. Саме щоб уникнути цього, і білять дерева з осені — не для краси, а для недопущення подібних негараздів.

Кора кісточкових культур, особливо черешні, тріскається частіше, ніж у яблунь або груш. Бо деревина у цих порід росте швидше, ніж наростає кора. В результаті остання періодично тріскається, утворюються ранки, які запливають камбієм. У даному випадку замазування їх глиною навпіл зі свіжим гноєм чи побілка вапняним молоком не допомагають.

Досвідчені садівники вдаються до нині дещо призабутого способу догляду за садом — борозенкування. Робити ці процедури варто на чотири-шестирічних деревах. До речі, корисними вони будуть не тільки кісточковим культурам.

Найкращий час для проведення цієї операції — кінець квітня-травень. Передусім знадобиться гострий ніж. Ним роблять неглибокі поздовжні борозенки на стовбурі. Причому не суцільні, а пунктирні. Довжина порізу — 15-20 см, далі проміжок 2-3 см і чергове «тире». Провівши одну таку борозенку, відступаємо по колу 5-8 см і робимо наступну. І так довкруж усього стовбура.

Протипоказань для такого профілактичного заходу немає. Одне застереження: борозенкувати кору треба так, щоб не пошкодити деревину під нею. Різані рани легко заростають, при цьому кора надалі не тріскається. «Подряпані» дерева швидше ростуть і краще плодоносять. Плоди та листя у них помітно крупніші.

Версія для друку          До списку статтей

БЕЗПОСЕРЕДНЬО перед садінням-сіянням різних культур на городі, вважаємо, буде корисно прочитати матеріал про їхню сумісність. Маємо на увазі не лише врахування попередника, а і які рослини сусідитимуть. Бо, виявляється, між деякими представниками рослинного світу точиться, образно кажучи, війна. Скажімо, ви помітили, як погано родить картопля на краю поля, обсадженого соняшниками? Отож-бо. А посіяли б кукурудзу, і тій, і тій культурі було б комфортно. Ще не пізно скористатись нашими порадами.

Важко вирощувати щойно згадану бульбу: і посади, і прополи, і підгорни... А може, взяти й просто вкрити картоплю соломою — раптом щось виросте? Це не фантастика і не щоденник ледаща, а, справді, спосіб одержання врожаю «другого хліба», відомий, між іншим, з 19 століття. Не вірите: прочитайте і перевірте.

Ще один матеріал куточка запросить вас до овечої перукарні. У тих, хто тільки почав займатися вівчарством, виникає багато запитань про стрижку живності: коли, як, на чому. Дамо на них відповіді, бо тваринам уже можна позбуватися надміру теплих «шуб» — надворі потепліло.

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове