Архів
Вівторок,
31 березня 2015 року

№ 35 (19230)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготували Сергій СКОРОБАГАТЬКО

та Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • Милосердя

Прихистять і вилікують

Микола Юрчишин.

Тернопільська область.

Змійкою в’ється крута вуличка на високий пагорб. У цьому чудовому, затишному місці, під самісіньким ботанічним садом, розташувався Кременецький обласний дитячий комунальний психоневрологічний санаторій. Тут лікуються і оздоровлюються діти з неглибокими патологіями — невротичними станами, астенічними неврозами, затримкою мовного розвитку, енурезом. Лікують у закладі й легкі форми дитячого церебрального паралічу, тобто коли дитина сама себе може обслуговувати.

— ДІТЕЙ до нас направляють за санаторно-курортними путівками у віці від шести до п’ятнадцяти років, — розповідає головний лікар закладу Григорій Дмитрович Братаніч. — Під час навчального року в санаторії діє школа. Курс лікування у літній період — 21 день, в осінньо-зимово-весняний — до дев’яти місяців. Це в тому разі, коли лікування потрібне тривале. Правда, після кожної шкільної чверті ми змушені пацієнтів перереєстровувати. Тобто на канікули їдуть додому, а потім знову повертаються.

Насамперед — про хворих на енурез, таких у нас чимало. Лікування може сягати до двох років. Проблема вельми серйозна, але, на жаль, не всі батьки на це звертають увагу і частенько недугу своєї дитини приховують. Це, звісно, до добра не доводить. Дитина росте і дедалі більше комплексує з цього приводу. А потім нарікає на батьків, що вчасно її не лікували. Дехто помилково вважає, що хвороба може минутися сама по собі, дитина її «переросте». Буває, що й «переростає». Але таких лише 5 відсотків. Тому не слід на це сподіватись, адже є можливість вчасно позбутися лиха.

Старша медична сестра санаторію Ганна Іванівна Климюк показує приміщення, де проводяться лікувальні процедури. Це, зокрема, кабінет масажу. Тут роблять кілька його видів: аромамасаж, вакуумний, точковий. Тривалість і кількість сеансів залежить від діагнозу.

У кабінеті водолікування пацієнти приймають ванни — хвойні, з морською сіллю, екстрактами трав, ароматичні.

За призначенням використовуються кабінети відеотерапії (світлоелектролікування різними відеоапаратами), теплолікування (аплікації озокеритом), інгаляцій, лікувальної фізкультури.

У кабінеті релаксації діти отримують різні фіточаї, пігменто-кисневу пінку і одночасно ароматерапію — вдихають запашні олії.

Знайомлюся з денним раціоном харчування. Дітей годують п’ять разів. Наприклад, у день мого перебування меню було таке. Перший сніданок — каша вівсяна на молоці, омлет із овочами, бутерброд із маслом, м’ясо відварне, чай. Другий сніданок — напій медовий, салат український, гарячі бутерброди. Обід — суп овочевий, м’ясні зрази з рисом, салат із буряків, сік, хліб. Підвечірок — кава з молоком та печиво. Вечеря — картопля печена, котлета рибна, салат із квашеної капусти, хліб із маслом, напій кавовий. Вартість харчування — 40 гривень на день. Фінансування — з державного бюджету.

Нині персонал санаторію непокоїть така проблема. Заклад розрахований на 50 ліжок, а на сьогодні заповнено лише двадцять. Тоді як у зв’язку з проведенням АТО на Сході України значна кількість дітей потребує прихистку і психологічної реабілітації.

— Ми маємо змогу її надати, — каже головлікар Г. Братаніч. — Хоча заклад розрахований, як сказано, на 50 ліжок, у літній період можемо розмістити до 80 юних пацієнтів. Як тільки у нашій школі почнуться літні канікули, поставимо там додаткові ліжка.

— Але у вас тоді, мабуть, виникне інша проблема — фінансування.

— Так. Доведеться додатково просити кошти в обласному департаменті охорони здоров'я, а то й у міністерстві. Але я не думаю, що це стане проблемою, якщо надаватимемо допомогу дітям зі сходу. Сподіваюся, відгукнуться добрі люди — спонсори, меценати, благодійні організації та релігійні громади, волонтери. Ми чекаємо на таких дітей, прихистимо, наче рідних. Їм тут буде значно краще, ніж ховатися від бомбардувань у підвалах. Розумію, що жителям загарбаних бандитами територій не завжди легко полишити своє «гніздечко». А от дітей відправити у безпечне місце потрібно.

І ще на одному наголошують медики санаторію. Серед деяких батьків, особливо багатодітних, побутує хибна думка. Мовляв, якщо вони віддадуть дітей у санаторій, їх позбавлять субсидій. Це не так. Санаторій — лікувально-профілактичний заклад, і жодної допомоги батькам держава при цьому не скасовує.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

— Лікарю, у мене постійно випадає волосся. Чи не можна його якось зберегти?

— Спробуйте зберігати в картонній коробці.

* * *

До педіатра прийшла жінка з грудною дитиною.

— Лікарю, подивіться, будь ласка, малого: погано їсть, плаче.

Лікар оглянув того і запитує:

— А на якому годуванні немовля — штучному чи природному?

— На природному.

— Ну тоді роздягайтеся.

Вона так і зробила. Лікар оглядав-оглядав її груди, мацав-мацав...

— Ну, звісно, у вас же молока немає!

— Взагалі-то я його тітка. Але дуже рада, що зайшла до вас...

* * *

Оголошення в лікарні: «Немає грошей — бувай здоровий!»

* * *

Смерть — це захисна реакція організму від нездорового способу життя.

* * *

Перепади настрою — це так гидко... Це так чудово! Це так гидко... Це так чудово!

* * *

— Ізю, що ви мені весь час підморгуєте?

— Ой, Циленько, це нервовий тик.

— Ви таки брехло і негідник! А я вже налаштувалася...

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове