Архів
Четвер,
26 лютого 2015 року

№ 22 (19217)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Наша пошта
  • За рубежем
Спостерігатимуть пильніше?

ЄС і ООН обговорили посилення місії ОБСЄ в Україні.

Докладніше...
Могли б, але не дадуть

США. Білий дім не виключає можливість посилення військової підтримки України, а також уведення додаткових санкцій щодо Росії.

Докладніше...
Слова підтримки

ГРУЗІЯ засудила теракт у Харкові.

Докладніше...
В інтересах обороноздатності

ЛИТВА відновила призов до армії.

Докладніше...
Зброя з усіх усюд

ОАЕ. В Абу-Дабі відбулась міжнародна виставка озброєнь та військової техніки IDEX-2015.

Докладніше...
Який їхав, таку й здибав

ЧЕХІЯ. В місті Угерскі-Брод чоловік зчинив стрілянину в ресторані.

Докладніше...
Подвійне потрясіння

ІНДОНЕЗІЯ. В східній частині сталося два землетруси.

Докладніше...
Версія для друку          На головну
  • Ювілеї

Козацької сили!

25 ЛЮТОГО виповнилося 80 років Костянтину Пилиповичу Ястребу, людині широкої душі, щирого серця, вмілому організатору і керівнику.

Завдяки високому інтелекту, терпінню та наполегливості у досягненні результатів ювіляр здобув щиру шану людей. Він уміє і бажає творити добро, допомагати людям, підтримувати в скрутну хвилину.

Його життя тісно пов’язане з Черкащиною, а народився в селі Гоноратка Іллінецького району Вінницької області в сім’ї службовця.

За плечима Костянтина Пилиповича велике і періодами дуже нелегке життя. Його дитинство було обпалене війною. Після закінчення школи вступив до Городищенського технікуму. Потім була Українська сільськогосподарська академія, де знайшов і особисте щастя — вірну другу половинку.

Упродовж шести років очолював управління сільського господарства Черкаського облвиконкому. Після закінчення Академії суспільних наук у Москві 1982 року Ястреба призначили секретарем обкому з аграрних питань.

У дні Московського путчу 1991 р. Ястреб був у відпустці. Як потім сам зізнався в інтерв’ю одній із газет, переворот застав його на присадибній ділянці із заступом у руках. Навмисне не говорив ні з ким телефоном, аж поки не вибрав усієї картоплі. Коли бульба була схована в льох, відбув у Черкаси. Того ж дня його обрали на посаду голови облвиконкому.

А 1992-го К.П. Ястреба було призначено представником Президента України в Черкаській області. Тоді боротьба за майбутнє України точилася між новими демократами й учорашніми партократами, які, переодягнувшись у вишиванки, міцно вчепились у владу і нізащо не хотіли нею поступатися. Місцеві ЗМІ при першій-ліпшій нагоді почали цькувати Костянтина Пилиповича.

В одному зі своїх інтерв’ю К.П. Ястреб відверто сказав: «Два останні роки були неймовірно тяжкі. Відповідати доводилося за все, а прав не мав майже ніяких. І все ж ідея утвердження державності України була провідною. Держадміністрація робила все можливе для пом’якшення цінових ударів, для соціального захисту людей, забезпечення їх харчовими продуктами, земельними ділянками. Боролися зі зловживаннями, спекуляцією, розкраданням народного добра.

Постійні кадрові реформації тільки поглиблювали кризу. Політичні чвари не давали нормально працювати. Заяву про добровільне складання повноважень першої особи області К.П. Ястреб передав у Київ. Це був перший випадок, коли чиновник такого рангу залишив посаду, не подбавши ні про пенсію, ні про наступну роботу. Що підтверджує: Костянтин Пилипович — емоційна людина, не ховає свою душу за бронею байдужості, все пропускає крізь серце. І сьогодні він щодня переймається труднощами життя, але відкритий і для радощів, його турбує все, що відбувається в країні, особливо ситуація в аграрному секторі. Найхарактернішою рисою ювіляра є доброта. Ось наприкінці лютого зберуться в нього, як і завжди, друзі, з якими він з’їв не один пуд солі, побажають імениннику міцного здоров’я та козацької звитяги.

Ваш ювілей — не лише свято.

Аграрники усі приєднуються теж,

І років зичать Вам іще багато,

Здоров’я, щастя й радості

без меж!

За час, що сплив,

доріг пройшли немало.

У праці, у турботах. Так було.

Все для держави,

для народу дбали,

По-іншому тоді і бути не могло...

До привітання долучилися М.І.Бащенко — віце-президент НААН, академік, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України; А.С.Даниленко — ректор Білоцерківського національного аграрного університету, академік НААН, доктор економічних наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України; В.Ф.Сайко — радник дирекції Інституту землеробства НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник сільського господарства України; О.Ф.Ушанов — член Національної спілки журналістів України.

Версія для друку          На головну
  • З повідомлень інформагентств
Ста-бі-лі-зець
Читати
Говорила баба діду: «Я в Австралію поїду...»
Читати
Майдан вони мають... на увазі
Читати
Хоча б своє не валили
Читати
Кабмін вважає статки пенсіонерів завеликими
Читати
А товстосумам — радість
Читати
Газовий шантаж
Читати
Виводять із двору не тільки коней
Читати
Кириленко підтримує польського виробника
Читати
Згуртоване тріо контрабандистів
Читати


Мал. А. Василенка.

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове