Архів
Вівторок,
30 грудня 2014 року

№ 147 (19194)
  Про нас
  Реклама
  Поточний номер
ico   Передплата

Шукати фразу повністю
      У номері:Пост здоров’я

Пост здоров’я

Cторінку підготували Сергій СКОРОБАГАТЬКО

та Микола ЮРЧИШИН.


Версія для друку          До списку статтей
  • До уваги батьків

Незамінна п’ятірка

Для дитячого організму дуже важливе правильне харчування. Тому мамі треба підібрати продукти, необхідні у щоденному раціоні дитини.

Молоко. Для росту кісток потрібні кальцій і фосфор, які дитина може отримати з молока. Потребу в кальції також можуть задовольнити кефір, йогурт, нежирні види сиру, ряжанка, сметана.

Злаки. Найкраще засвоюються у вигляді каш і є джерелом мінеральних речовин, вуглеводів, клітковини, білка та вітамінів.

Свіжі овочі та фрукти. Вони містять багато вітамінів та мікроелементів. У овочах є вуглеводи, представлені в основному крохмалем, який повільно розщеплюється. А у фруктах вуглеводи містяться у вигляді глюкози, фруктози та сахарози, що засвоюються набагато швидше. Крім того, фрукти і ягоди багаті на органічні кислоти, ароматичні та дубильні речовини, які мають антибактеріальні та протизапальні властивості.

М’ясо. Дитячому організмові вкрай важливо отримувати належну кількість тваринного білка, який міститься у м’ясних продуктах. Тільки у м’ясі є повний набір незамінних амінокислот, необхідних для синтезу білків. Якщо в їжі не буде хоча б однієї з десяти незамінних амінокислот, то синтез призупиниться і почнеться білкове голодування. При харчуванні тваринною їжею такого ніколи не станеться. А ще у м’ясі є легкозасвоюване залізо, достатня кількість кальцію, а також інші макро- та мікроелементи, вітаміни А, D і групи В.

Риба. За своєю поживною цінністю риба не поступається м’ясу, але засвоюється набагато легше. Особливо корисними для дітей вважаються судак, оселедець, щука, морський окунь, сом і тріска.

Головне, щоб раціон був збалансований і містив усі необхідні для росту та розвитку речовини. Якщо меню дитини щодня матиме у своєму складі всі перелічені продукти хоча б у невеликих кількостях, їй не загрожуватимуть хвороби, а також проблеми з недостатньою або зайвою вагою, стверджують дитячі дієтологи.

Версія для друку          До списку статтей

Усміхнімося!

Мухолапівський лікеро-горілчаний завод попереджує: «Куріння, куріння і тільки куріння небезпечне для вашого здоров’я».

* * *

— Лікарю, мій чоловік заразився непристойною хворобою. Що робити? Що робити?!

— А чому він сам не прийшов?

— Він про це ще не знає.

* * *

У Мухолапівській поліклініці в лікарів два діагнози:

1. «Ну й чого припхався (-лася), якщо ходиш?»

2. «Ой, де ж ви, шановний (-а), раніше були?»

 

При використанні наших публікацій посилання на «Сільські Вісті» обов’язкове